Araba saçmalamaya başladı

Dolunayrfc

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba 2015 aracim bir kac gundur 1 arka emniyet kemeri takili 0 emniyet kemeri takili deyip deyip duruyor bazen surekli yapiyor bazen 1 2 saatte bir birde on kapilari daha gec acmaya basladi algiliyor dortluler yaniyor ama kapi kilitleri 2 veya 3 saniye sonra aciliyor sizce sorun nedir ?

wawseng

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Akü zayıflayınca bu tür şeyler yapabiliyor,oto elektrikçiye aküyü ölçtürün derim,eğer çok zayıfsa aynı marka aynı değerde akü almanızı tavsiye ederim,farklı değer akü alan bir arkşım aracın 3 beyinden 1 ini yakarak 2 bin liraya yakın masraf etmek zorunda kalmıştı

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba 2015 aracim bir kac gundur 1 arka emniyet kemeri takili 0 emniyet kemeri takili deyip deyip duruyor bazen surekli yapiyor bazen 1 2 saatte bir birde on kapilari daha gec acmaya basladi algiliyor dortluler yaniyor ama kapi kilitleri 2 veya 3 saniye sonra aciliyor sizce sorun nedir ?

Akü şarj aletiyle şarj edin. Akünün ışığı yeşil değilse siyahsa sülfatlaşma başlamıştır yani deşarj olmuştur. Aküyü kurtarmak için az zamanınız kalmıştır.

Dolunayrfc

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aslında ben de aküden şüpheleniyorum Fakat akü yeni değişti serviste Ama araçta ses sistemi var ve kontak kapalıyken de müzik dinliyorum bu Yeni Aküyü zayıflatmış olabilir mi

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aslında ben de aküden şüpheleniyorum Fakat akü yeni değişti serviste Ama araçta ses sistemi var ve kontak kapalıyken de müzik dinliyorum bu Yeni Aküyü zayıflatmış olabilir mi

Araç çalışırken müzik dinleyin. Kontak kapalıyken müzik dinlemeyin. Multimetre ile bakmak lazım bilmiyorum.

Cliovural53

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araç çalışırken müzik dinleyin. Kontak kapalıyken müzik dinlemeyin. Multimetre ile bakmak lazım bilmiyorum.
muhtemelen akünüz zayıfladı yeni akü bile olsa çok fazla güç çekimlerinde zayıtlayabilir araç durduğunda müzik dinlemek istiyorsanız eğer kondansatör taktırın işinizi görür araç çalışmadan müzik dinlemek aküden aniden fazla akım çektirir ani akım çekimi hasar verebilir

Dolunayrfc

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben bugun akuyu sarj ettireyim akunun ustune baktim renk gorebilecegim biyer yok sanayide baktirayim ne kadar aliyorlar sarj ettirmeye ve saglikli bir islem mi ?

Cliovural53

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben bugun akuyu sarj ettireyim akunun ustune baktim renk gorebilecegim biyer yok sanayide baktirayim ne kadar aliyorlar sarj ettirmeye ve saglikli bir islem mi ?
aküyü yeni taktırdım dedin iyi bir sarj cihazıyla sağlıklı olur neden olmasın fakat araçta tesisat var dediniz tesisatınızda kaçak varsa oda aküyü yiyebilir ne tür malzeme kullanıyorsunuz yazarsanız yardımcı olmaya çalışırım

Dolunayrfc

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aküyü yeni taktırdım dedin iyi bir sarj cihazıyla sağlıklı olur neden olmasın fakat araçta tesisat var dediniz tesisatınızda kaçak varsa oda aküyü yiyebilir ne tür malzeme kullanıyorsunuz yazarsanız yardımcı olmaya çalışırım

Iki kapida midrange ler 1000lik subwoofer birde anfi var

Cliovural53

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
çok güçlü tesisat değil eğer akü sarj ettiğinde yine aynı sorun devam ediyorsa tesisat kablolarına bakmanı tavsiye ederim dostum . anfin gereğinden fazla akım çekerse de akünü zayıflatabilir inşallah arızanı çözersin elektrik işi pis iş biraz