Araba sık sık kendi kendine gaz veriyor

Ugurtan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar. Benim 2000 model Clio 1.4 RTA hp aracım var. Bu aracın V kayışı kopmuştu tamir ettirdim. Fakat ondan sonra arabada (hem benzinde hem gazda farketmiyor) sık sık kendi kendine gaz veriyor. Viteste ilerlerken değil,yavaşladığımda boşa aldığım zaman yahut vites küçülttüğümde alenen farkedebiliyorum araba kendi kendine 2 bin deviri bile geçirerek vunnn vuunnn vuunn diye çıkıyor... Boğaz kelebeğini ve rolanti motorunu sıfır orjinal parçayla değiştirmeme rağmen sorun düzelmedi.
Bu sorunu ilk olarak V kayışı koptuktan sonra aracı akü bitmeden tamirciye yetiştirmek için çabalarken tam tamircinin dükkanının önünde yaptı yapış o yapış acaba bu durumun sarj dinamosuyla bir alakası olabilir mi ya da v kayışını tamir ettirdiğim usta kayısı araca iyi takmamış olabilir mi sanki akü de zayıf gibi sabahları çalıştırdığımda tek marşda çalışıyor ama çok hafif homurdanarak çalışıyor sanki biraz daha hava soğusa çalışamayacakmış gibi. Lütfen bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz bir sürü param gitti bu yüzden..

Son düzenleme:

2011FLUENCE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kayış takılmamış olsa ekranınızda şarj lambası yanar.
yine aynı şekilde şarj dinomosu arızlansa lamba yanar.
boğaz kelebeği ve rölanti motoru değişimi sonrası ayar yapıldımı.

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
boğaz kelebeği ve rolanti motoru ayarı yapıldımı?

orashio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hava alıyor da olabilir

CLİO SPORT

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Rolanti valfinin ayari yapiliyor bunu yaptir yada sen dene kontaği aç işiklar sönene kadar bekle bu işi 20 defa yap normale döner