araba teklemesi(lpg)

ApSUVai

B A Ş K A N,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
lpg beyniyle ilgili bir sıkıntı gibi geldi bana :)

laguna_27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hafta bir gaz ayarı yaptırıyor adamla kanka olduk zaten :) gaz ayarında hiç bir sorun yok lpg de engektörü filtresini değiştim tüpün herşeyi tamam ateşleme bobini olabilirmi son ihtimal o kaldı arabayı bilgisayar soktuğumuzda sorun beli olurmu tşk.

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hafta bir gaz ayarı yaptırıyor adamla kanka olduk zaten :) gaz ayarında hiç bir sorun yok lpg de engektörü filtresini değiştim tüpün herşeyi tamam ateşleme bobini olabilirmi son ihtimal o kaldı arabayı bilgisayar soktuğumuzda sorun beli olurmu tşk.
Bu ustayla kanki olma işi bize de olmuştu aracın düzenini bir tutturamamıştık , sattık gitti :D

Mantis

Hüseyin Demirtaş,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu LPG denilen illette stopda eder rölantide bozulur herşey olur. Bende buji ve kablolarını değiştiriym diyodum söylediğin iyi oldu boşa masraf yapacağımı anladım. Anlaşılan bu ve buna benzer arızaların bi çözümü yok sanırım. En az 1000 tl para veriyoruz Lpg taktırıyoruz bilmem ne sanayiye gidiyosun yok burası bozuldu masraf et sonuç yok burası bozuk yaptır sonuç yine yok, yani kısacası Takılan LPG ye yapılan masraf sonra sanyide yapılan masraf kaybedilen zaman ve çektiğin sinir stres benzine yapılan harcamayla aynı. Belkide motor artık LPG istemiyodur.

laguna_27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
gazda ısınması lazım benzinde istediğin kadar ısıt yinede gaza geçip o beyni ısınana kadar teklemeye devam ediyor

laguna_27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sonunda banada sattıracaklar ama arabaya kıyamıyorum çok şahane :))

ozzy_kc

Ozan KOÇ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu sorun bende de oldu araç kafasına göre bi gün düzgün çalışsa öbür gün senin anlattığın gibi teklemeye baslıyo. lpg nin beyninden kaynaklanıyo diye düşünüyorum.benm aracımda da (yani sattığım araçta =)) atiker var sonradan duyduğuma göre atikerin ürettiği bazı beyinler hatalı üretimmiş (araştırmadığım bir bilgi bu sadece duydum seni yanıltamyım)...lpg montajını yapan ustaya bi sor derim yinede

laguna_27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
montajı yapan adama gtim bilgisayara soktuk hiç br hata bulamadı
ama bugün servise gidip sorunu neymiş bilgisayara sounca belli olur bakalım neymiş bu kadar benim burnumdan getiren araba binmek bile istemiyorum .

laguna_27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar bugün arabayı bilgisayara taktım ve nihayet sorunu buldum en iyi usta bilisayar .kesinlikle gidipde bir tamirciye benim arabamın neyi var dmeyin
arabanın oksijensensörü arzalıymış hiç akla gelmeyen herde