Araba vitese geçmiyor

trajedi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu sabah arabayı çalıstırdım araba vitese geçmiyor arabayı geri vitese aldım geri gittim 1e atacaktım vitese geçmedi 1234 e geçmiyor sadece 5.ci vitese geçiyor araba brodway renault rn 9sorun ne olmuş olabilir arada birde eksozdan patlama sesleri geliyor

macorua

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şanzuman yağını kontrol et. bilmiyorum hiç değiştirdin mi? hiçbirine geçmese debriyaj telindendir derdim ama geri ve 5 e geçip diğerlerine geçmemesi...

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
​Şanzuman yağına baktırın ve akis körüklerine.

kaldırımlı026

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
s.a hocam. bende de 2. ve 3. vitese geçişlerde bazen sorun yapıyo. vites geçiyo fakat sanki bi yere takılıp sürtüp geçiyo. 2. viteste yapıyo daha çok. 2 ay önce yağ bakımında şanzumana bakıldı ama müdahale yapılmadı yağ durumu iyi dendi. acaba nasıl bi sorun var ???

Gnost

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün aynısı başıma geldi. Kendiliğinden düzeldi. Siz ne yaptığınız, sorun neymiş?

shuqcash

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benimde başıma geldi . Debriyaj telinden oluyor galiba dişliyi ayırmıyormuş benim usta tofaş kaput lastiği aldırdı bana onu taktı pedalın oraya ondan sonra düzeldi tabi kavrama noktası biraz daha yukarı kaydı ama çok sorun teşkil edicek kadar değildi.