Araba yolda geziyor

omer26

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese merhaba, aracım yolda gezmeye başladı, sürekli bir yöne çekme değil, ya sağa gidiyor ya sola gidiyor ama düz gitmiyor, aracı yolda düz tutmak için sürekli direksyona müdahale etmem gerekiyor. Lastiklerim 1 yıllık yeni lastik, 2defa farklı yere rot ayarı yaptırdım, direksiyonda çok hafif bir yamukluk var başkası bindiğinde fark edemeyebilir o kadar az, farklı yollarda denedim aracı yoldan değil. 3 ustaya götürdüm birisi lastiklerden olabilir dedi birisi direksiyon kutusu dedi birisi salıncaklardan dedi. İnanın iki usta aynı şeyi dese onu yaptırcaktım, sorun neden olabilir arkadaşlar yardımınızı bekliyorum, gerçekten çok sinir bozucu bir şey aracın kazası yok

Emrebali05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kendi aracımdan örnek vererek oluşabilecek nedenleri şöyle sıralayabiliriz.

aracımda sağa çekme sorunu vardı sol amotisörüm bozulduğundan lakırtı yapıyordu fakat çekme sebebi bu değildi çekmenin sebebi tamamen salıncaktan kaynaklı çıktı. Amortisörleri çift takım değiştirdim takozlar dahil bunun yanında ustam salıncaklarda da boşluk olduğunu söyledi 2 salıncağı da değiştirdim. şuan hiç bir yöne çekmiyor.

senin sorununa gelirsek

1. Lastik basınçları ilk kontrol edeceğin yer
2. Direksiyon yamuk duruyor demişsin dönüşlerde direksiyonu bıraktığın da kendini topluyor mu yani araç düz gidecek konuma hemen dönüyor mu eğer dönmüyorsa alt takımla ilgili problemler mevcuttur ve sağa sola çekme yapar. Öncelikle direksiyondaki yamukluğu düzeltmen gerekebilir.
3. Tekerlek poryalarındaki herhangi bir yamuklukta buna sebep olabilir.

omer26

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kendi aracımdan örnek vererek oluşabilecek nedenleri şöyle sıralayabiliriz.

aracımda sağa çekme sorunu vardı sol amotisörüm bozulduğundan lakırtı yapıyordu fakat çekme sebebi bu değildi çekmenin sebebi tamamen salıncaktan kaynaklı çıktı. Amortisörleri çift takım değiştirdim takozlar dahil bunun yanında ustam salıncaklarda da boşluk olduğunu söyledi 2 salıncağı da değiştirdim. şuan hiç bir yöne çekmiyor.

senin sorununa gelirsek

1. Lastik basınçları ilk kontrol edeceğin yer
2. Direksiyon yamuk duruyor demişsin dönüşlerde direksiyonu bıraktığın da kendini topluyor mu yani araç düz gidecek konuma hemen dönüyor mu eğer dönmüyorsa alt takımla ilgili problemler mevcuttur ve sağa sola çekme yapar. Öncelikle direksiyondaki yamukluğu düzeltmen gerekebilir.
3. Tekerlek poryalarındaki herhangi bir yamuklukta buna sebep olabilir.

Lastik basınçlarım önler 34 arkalar 32 sürekli kontrol ederim, arabada ses takırtı yok, direksiyonun toplamasında sorun yok ama sanki bir taraf daha hızlı bir taraf daha yavaş topluyor tam anlayamadım, salıncakları kontrol ettireyim o zaman

selman68

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kronik direksiyon kutusunda boşluk var malesef çoğu fluence de var çok saçma aynı zamanda tehlikeli ama çoğu insan önemsemiyor