Arabadan sogudum bıktım. Yardım edin Fan sorunu sürekli çalışıyor.

oguz_han_er

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2004 1.6 sedan megane 2 aracım var sıkıntım şu araç motor sogukken ilk çalıştırma ile fan açıyor.Şöyle örnek veriyim hatta gece 11 de aracı park ediyorum sabah işe gitmek için 8 9 gibi çalıştırdıgımda fanda aynı anda çalışmaya başlıyor.

Kocaeli gölcükte gezmedigim motorcu elektrikçi klimacı kalmadı.
Cihaz bagladılar ısı müşürünü sorunu verdi degiştirdiler. Fakat halen fanım çalışıyor bu seferde klimaya şuc attılar klima devreye giriyor kendini kapatıyor tık tık tık dıye motorundan ses geliyor. Beyinden kaynaklı deyip beyin degiştirmemi istediler Konu hakkında bılgısı olan yada başına gelen arkadaşlar var ise lütfen yardımcı olun.

cnksrp41

Cenk GİRAY,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
eğer kliman kendi kendine devreye girip çıkıyorsa klima devreye girdiğinde fan çalışması normal

oguz_han_er

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araçım dinamik modeli dijital klimali modeli klima kapalı iken fan sürekli çalışıyor. hiç bir şekilde durmuyor.

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
eğer kliman kendi kendine devreye girip çıkıyorsa klima devreye girdiğinde fan çalışması normal

yani :)

cnksrp41

Cenk GİRAY,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu arada benim eski megane 1 dede aynı sorun oluyodu fanın rölesi takılı kalıyodu sen madem gölcüktesin bende gölcükteyim otogarın karsısında elektrikçi mehmet usta var ona götür o çözemezse kimse çözemez gölcükte

oguz_han_er

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi gölcükte gezmedigim usta kalmadı :) mehmet abi çok yogundu bakamadı onda gittim kesin bişey söylemedi 1 gun araba bende kalması lazım dedi

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Klima basınç müşürüne giden kabloları kontrol ettirin büyük ihtimalle oksitlenmiştir veya ters bağlanmıştır !..
Daha önce bir arkadaşın başına gelmiş ve kabloları elektrikçisi ters bağladığı için fan sürekli çalışıyormuş ;)

Konuda burda http://www.renaultfanclub.com/megan...bu/50142-potadan-donduk-motor-fan-sorunu.html

oguz_han_er

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konuyu okuduktan sonra ilk işim benden önceki sahibini aramak oldu arayıp sordum ters baglanıcak bı durum olmadıgını söyledı hiç bir sekilde mudahale edilmemiş ama oksitlenme olasılıgı yüksek :)

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aman kardeşim gözün gibi baktığın araçtan bir anda soğumak olur mu hiç. Redfox abin çözmüş bak sorunu.:eyv

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Konuyu okuduktan sonra ilk işim benden önceki sahibini aramak oldu arayıp sordum ters baglanıcak bı durum olmadıgını söyledı hiç bir sekilde mudahale edilmemiş ama oksitlenme olasılıgı yüksek :)

O bile farkında değildir belki sen kontrol ettir müşürüde değiştirmişsin sorun burada bi yerlerde.