Arabam çalışırken ses yapıyor

nomad717

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
megane 2 1.6 v16 aracım..arabayı ilk çalıştırdıgımda gaza basınca ses yapıyor..biraz sürüyorum vites attırdıktan sonra gaza basıyorum yine aynı ses ama araç ısındıktan sonra o ses kayboluyor sizce neden oluyor olabilir ??

20130408260.jpg

Jokey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dizel yada traktör sesi olarak adlandirdigimiz ses ise egzantrik aci kaydirici arizasidir. Bununla ilgili daha once acilmis konular var orada videolarda var bi dinleyin derim. Araciniz calistirmada sürtünme sesi gibi 'tırrr' ediyorsa ariza budur.

purmol

Bilgi Girilmemiş
Servis e gösterin aracınızı servis çözer .

ucandosbik

Ahmet BAYDAR
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dizel yada traktör sesi olarak adlandirdigimiz ses ise egzantrik aci kaydirici arizasidir. Bununla ilgili daha once acilmis konular var orada videolarda var bi dinleyin derim. Araciniz calistirmada sürtünme sesi gibi 'tırrr' ediyorsa ariza budur.
Açı kaydırıcı arızasında sadece ilk 5 saniye kadar ses yapıyor diye biliyorum. Yanlış biliyorsam öğrenmiş olayım :)

Jokey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Açı kaydırıcı arızasında sadece ilk 5 saniye kadar ses yapıyor diye biliyorum. Yanlış biliyorsam öğrenmiş olayım :)

Yakin zamanda arkadasimin aracinda yasadim 15 dakika kadar uzadigini gördüm ısınsa dahi tıkırtı halinde kaliyordu aracta.

ArMy

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Debriyaj bilyasıdır uğuldama şeklindeyse..

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Açı kaydırıcı arızası marşa bastıktan sonra tırrr eder , ya stop eder yada susar . Bu araba hareket ettikten sonrada yapıyormuş..
Armi Abinin dediği olabilir .