Arabam Çoklu Arıza Veriyor

m.seferselek

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba;
Clio 4 1.2 joy aracımla yaklaşık iki ay önce uzun yolda uzun süre boşta gidince araç arıza lambası yaktı. Forumdan araştırdığımda uzun süre boşta gidince olabileceğini öğrendim çok önemsemedim zaten biraz gidince düzelmişti. Ancak son bir ay içerisinde hep aynı yolda yokuş aşağı bu sefer viteste inerken aynı hatayı üç kere aldım. "Yokuşta kalkış desteği kontrol ettirin", "enjektörü kontrol ettirin", "hız regülatörünü kontrol ettirin" çoklu arızasını alıyorum. Benzini hep shellden alırım ve benziliği dahi değiştirmem. Ve bu arızayı her verdiğinde sanki benzini tam yakamıyormuş gibi egzozdan koku geliyor. Bunun nedeni nedir sizce arkadaşlar önemli bir sorun yoktur inşallah.

burakkorull

Kayıtlı Üye
35-İzmir
benimde aracımın ön tekerleklerinden rulman sesi geliyor diye kaldırdılar ve yuksek hızda boşta çevirdiler arıza ısıklarını yaktı bılgısayara bagladılar 3 deneme de sılemedıler ısıkları sonra baska bır personel geldı aku kutup baslarını söktü tekrar taktı ve bılgısayara bagladı sıstemden tum ısıkları sondurdu.ben de shellden baska yerden almam fakat koku yapıyor ıse fıltre kontrol ettın ve ya egsoz emısyon baktırın derim.ayrıca genel bır check up ıcın aracı ekspertıze sokun şahsi fikrim içiniz rahat etsin neresinde ne var öğrenmiş olursunuz.geçmiş olsun

m.seferselek

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benimde aracımın ön tekerleklerinden rulman sesi geliyor diye kaldırdılar ve yuksek hızda boşta çevirdiler arıza ısıklarını yaktı bılgısayara bagladılar 3 deneme de sılemedıler ısıkları sonra baska bır personel geldı aku kutup baslarını söktü tekrar taktı ve bılgısayara bagladı sıstemden tum ısıkları sondurdu.ben de shellden baska yerden almam fakat koku yapıyor ıse fıltre kontrol ettın ve ya egsoz emısyon baktırın derim.ayrıca genel bır check up ıcın aracı ekspertıze sokun şahsi fikrim içiniz rahat etsin neresinde ne var öğrenmiş olursunuz.geçmiş olsun

Cevabınız için teşekkür ederim. Tavsiyelerinize uyacağım. Yakıt sistemi ile alakalı ise sorun acaba piyasada satılan enjektör temizleyicilerden alsam herhangi bir faydası olur mu sizce?

burakkorull

Kayıtlı Üye
35-İzmir
bir sonuç vereceğini sanmıyorum ama denemek lazım temiz yakıt alıyoruz çünkü.

ncb48

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracınız kaç model bence akü zayıflamış. Benim aracımda da bunlar kışın oluyor uzun tık çıkmıyor internet araştırdım akü diyor herkes bilgisayara da bağlattım sıkıntı çıkmadı. 3 yıldır kışları bu uyarıları alıyorum özellikle birkaç gün çalışmazsa

gokhan3505

Gökhan Gümüş,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sanki akü hafiften göz kırpmış gibi size.

m.seferselek

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
O zaman aküye bi baktıracağız yapacak bir şey yok:)

m.seferselek

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Peki bu akü zayıflığının rölantiye etkisi olabilir mi rölanti bazen çok hareketli oluyor da :)