Arabamı Servise Bıraktım

humerus06

Uğur YILDIZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gecmiş olsun humeros06 . kardeşim panik yapma rahat ol. hiç birşey olmaz müsterih olabilirsin :)

hehe hehe hehe Sağolasın abi bi sıkıntım kalmadı çok şükür :)

geçmiş olsun sıkıntı yaratacak bir durum değil

hadi geçmiş olsun o zaman :eyv

Evet kaç gündür garip bi sıkıntı vardı içimde bu yüzdenmiş demek ki :) Çok teşekkür ediyorum hepinize...

@cotech

Cihangir BAŞEL,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sabah saat 9'a çeyrek kala gibi Cliopatra'mı servise götürdüm (Renault MAİS), garantide olduğu için sırayı beklemeden aldılar hemen baktılar damlayan yağ şanzuman yağıymiş. Usta aynen "Bunların en büyük sorunu bu zaten" dedi, ondan sonra yanıma satış temsilcisi geldi şanzumanın sökülmesi gerektiğini söyledi ben doğal olarak biraz tepki gösterdim 0 araç alıyoruz sanzuman sökülünce içime sinmez dedim korkmanıza gerek yok satarken ne değer kaybeder ne ilerde başka sorun açar dedi. Terleme yüzünden böyle kaçak olmuş biraz ya parçayı değiştiririz ya da izole ederiz dedi ben sizin için özel olarak takip edeceğim 2 gün içerisinde alırsınız dedi. Satış Temsilcisi'nin bu ilgisi de muhtemelen arabamın garantili oluşundandı. Arkadaşı biraz sıkıştırdım hakkımızı arasak şöyle yapsak böyle yapsak yenisini verseler falan diye sağolsun hep alttan aldı o işlerin öyle kolay olmayacağını kolay kolay vermeyeceklerini söyledi, bende fazla üstelemedim...

Bu şanzumanın sökülmesi her hangi bi güç kaybı falan yaşatır mı arabama ? Çekişten falan düşer mi veya yakıt fark eder mi ? Arkadaşa soramadım fazla vakit kaybetmemek için...

Hepiniz ilginiz için çok sağolun...

2.5 bg civarında güçte kayıp olur..))kardeş vites kutusu bu ,yani mekanik parça ve motordan bağımsız,için rahat olsun.1 günlük iş,, vites kutusu dağılmadan, kapakların sıvı contası yenilenip ,tekrardan montajı yapılacak.

humerus06

Uğur YILDIZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2.5 bg civarında güçte kayıp olur..))kardeş vites kutusu bu ,yani mekanik parça ve motordan bağımsız,için rahat olsun.1 günlük iş,, vites kutusu dağılmadan, kapakların sıvı contası yenilenip ,tekrardan montajı yapılacak.

Abi sağol kaç yıldır arabalarımız oldu ama insanın kendisinin olunca daha bi pimpirikli oluyor :D sahurda bile gidip bakıyordum yağ damlatmış mı diye :D

Solenza

Ersin ŞENTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şanzımanın sökülmesi sorun olmaz. yağ kaçağı önemli