Arabamin kumandasi (chipkarte) calismiyor

errmec

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamünaleyküm arkadaslar,
Benim resimdeki scenic arabam var 2 hafta kadar önce kumandasi devredisi oldu. Arabamda hicbir sorun yokken park ettim ve inip kilitlemek istedim ama olmadi. daha sonra esimin kartini almak icin eve geri geldim ama nafile oda calismiyor. Arabayi calistiryor ama kapilarda calismiyor. Servise götürdüm ve bana yeniden programlanmasi gerektigini söyleyip gün verdiler. O gün gittim ve bilgisayara bagladilar bilgisayarda hicbir hata cikmadi fakat tekniker kart okuma yerinde problem oldugunu söyledi. Benim anlamadigim kart okuma yerinde sorun olsa arba calismaz ama böyle bir sorun yok. Tek sorunum kapilarim acilip kapanmiyor. Serviste bir cihaz vardi kumandanin sinyalini ölcüyor, o cihazda zar zr biraz sinyal görüldü ama arabayi acip kapatmaya yetmiyor. Bilgisi olan varsa yardim etsin lütfen. Simdiden Tesekkürler
renault-scenic-2.jpg

ÖzgürYaşam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
öncelikle hoşgeldiniz,arkadaşlar size fikirlerini ve önerilerini belirtecektir fakat kendinizi üye tanıtımlarından tanırıtrsanız size nasıl hitab edeceğimiz konusunda yardımcı olmuş olursunuz.

16-UğUR-55

Uğur Kaymak,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2 kumandanın sinyalide zayıf mı yoksa alıcının seviyesi düşük mü?

excoupe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
öncelikle kendinizi tanıtınız....yan aynaların altındaki sinyal alıcısını kontrol ettirin...kırık çatlak varsa değiştirin ;)