Arabanın altından gelen ses

unalkazdal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar.

99 model megan 1 arabasını alalı 1 hafta oldu yalnız bir sorunum var :

Arabam normal şehir içinde 2 veya 3 viteste giderken arabanın altından yüksek bir ses drank mı diyeyim çat mı diyeyim ustalar daha iyi anlar bu şekilde bir ses geliyor sesin gelmesi ile beraber arabanın hızının kesilmesi bir oluyor 1 saniyelik olay hız kesilip tekrar eski haline dönüyor. Geçen bir ara arabayı çalıştırkende oldu bu ses. Aks tanmıdır neredendir bilemedim. defransiyel ise çok fena zaten borçla aldık arabayı büyük sıkıntı. Yorumlarınızı bekliyorum. Başından geçmiş olanlar varsa fikirleriniz çok önemli.

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
şanzumandan da olabilir gibi...
aks ise sağa sola dönüşlerde yapar.

unalkazdal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bahsettiklerimin hiçbiri değilmiş şükürler olsun. aracım lpg li olduğu için birde dedim benzinle kullanayım bir kaç gündür bensizle dolaşıyorum hiçbir ses yok. ustaya sordum buji kabloları dedi. değiştireceğim bakalım lpg den giderken aynısını yapacakmı

Vefa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Birde bazıları bu araç bobinli bunda kablo yok diye tutturuyorlar.

Emre3444

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Umarım sorununuz basit bir şekilde çözülmüş olur masraflı işler yoksa sanzıman tamiri :)

unalkazdal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arabamı tüple kullanırken bazen yapıyor, tüpçü bu olay olsa olsa ateşleme sisteminden meydana gelir diyor, bende katalizör bozuk dedim darbe alıp içindeki kömürler çıkarılmış ondan yaparmı dedim yapar dedi. Bende bu problemin çözümünü ileriki tarihlere attım çünkü orjinal bir katalizör bin lira civarı :)