arabanın tekerleklerinden vik vik sesi geliyor

saho

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar arabayı kaldırşta arabanın zannedersem tekerleklerinden vik vik diye bir ses geliyor, biraz 20-25 metre yol alınca ses kesiliyor. araba ile birinci viteste tam sağ döndüm, o zamanda hemen yapmaya başladı. sorunun hangi parçalarda olabilir acaba ?

saho

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar şimdi de arabanın gösterge panelinde SERV ışığı yanıyor. Arabanın bakımlarını özel serviste 2 ay önce yaptırdım. Şimdi benim yetkili bir servisemi gitmem gerekiyor???

meganeci1

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
motor takozlarından veya akslardan yapabilir baktırmakta fayda var

piyanist3535

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kardeşim sesin lastiklerden olduğuna eminmisin kayışlardan olmasın ? kesin lastiklerdense disklerin zımparalanması gerekebilir yada bilyadandır diye düşünüyorum

saho

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kardeşim sesin lastiklerden olduğuna eminmisin kayışlardan olmasın ? kesin lastiklerdense disklerin zımparalanması gerekebilir yada bilyadandır diye düşünüyorum

abi sesin lastiklerden olduğuna emin değilim. ama motordan gelmediği %100.

saho

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
motor takozlarından veya akslardan yapabilir baktırmakta fayda var
iki ay önce servise gittim, dedim ki, arabamla birinci viteste giderken ayağımı gazdan çekince araba tekliyor dedim. usta takozlardandır dedi ve gitti eski takozu değiştirdi. ama adına kulakçık demişti sanki. eğer takoz ile kulakçık aynı şey değilse benim arabanın takozları değil kulakçıkları değişmiştir. zaten bahsettiğim sorunda halen düzelmedi. bu arada yetkili servis ne kadar alır acaba arabaya bilgisayar ile falan baksa bilginiz var mı?

saho

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bana en yakın yer Kazlıçeşme sahilde ki Hedef oto. ordaki fiyatlarını bilen var mı acaba ? Hizmetleri nasıldır ?

piyanist3535

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
abi sesin lastiklerden olduğuna emin değilim. ama motordan gelmediği %100.
kardeşim o zaman bi öndüzen ustasına uğra ve sonra diskleri ve balataları kontrol ettir. bi ihtimalde bilyalar aks lerede bi baktır saygılar....

saho

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kardeşim o zaman bi öndüzen ustasına uğra ve sonra diskleri ve balataları kontrol ettir. bi ihtimalde bilyalar aks lerede bi baktır saygılar....

Sağol abi dediğini yapıcam. Arabadaki serv ışığıda inşallah bunun için yanıyorfur. Yoksa arabamda bilmediğim 2 ayrı sorun çıkıcak , bu da para demek :(

piyanist3535

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sağol abi dediğini yapıcam. Arabadaki serv ışığıda inşallah bunun için yanıyorfur. Yoksa arabamda bilmediğim 2 ayrı sorun çıkıcak , bu da para demek :(
inşallah en uygun şekilde halledersin kardeşim....