Arabayı kilitleyince sönmeyen ışıklar

Mustafa DURUDİLEK

Kayıtlı Üye
35-İzmir
Merhaba arkadaşlar iki hafta önce 2004 model magane 2 hb aldım .Sıkıntım şu arabayan inip arabayı kilitlediğim zaman yol bilgisayarı ve el freni ışığı sönmüyor.Acaba sonramı sönüyor diye düşündüm ama sabah baktığımda hala yandığını gördüm.Acaba bu sorunla karşılaşan ve çözüm bulan oldumu.Yardımcı olursanız sevinirim.

tuk1

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
fren sivici kontrol ettiniz mi

Mustafa DURUDİLEK

Kayıtlı Üye
35-İzmir
Merhaba arkadaşlar arızanın sebebi bulundu.Sorun direksiyon içi sinyal kolu kartından kaynaklanmaktadır.Kartı değiştirdikten donra sorun ortadan kalktı.Bu gibi sorunla karşılaşan arkadaşlar aracını fazla kurcalatmadan bir beyin ustasına götürüp kartı değistirtsin.Zaten aractan direksiyon simidi ve sinyal kolları komple söküldükten sonra hiç bir işlem yapmadan bile araba kilitlenidiğinde ışıklar kendiliğinden sönüyor.Kart arızası o şekilde de anlaşılıyor.Umarım bu bilgiler ile birisine faydamız olur.İzmir de olanlar için 2 sanayi Sözen elektronik Tayfun usta bu işin erbabıdır.

tuk1

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun bende aracım için yorduğum kafa kadar işe güce yorsam paraya para dememiştim :D

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar arızanın sebebi bulundu.Sorun direksiyon içi sinyal kolu kartından kaynaklanmaktadır.Kartı değiştirdikten donra sorun ortadan kalktı.Bu gibi sorunla karşılaşan arkadaşlar aracını fazla kurcalatmadan bir beyin ustasına götürüp kartı değistirtsin.Zaten aractan direksiyon simidi ve sinyal kolları komple söküldükten sonra hiç bir işlem yapmadan bile araba kilitlenidiğinde ışıklar kendiliğinden sönüyor.Kart arızası o şekilde de anlaşılıyor.Umarım bu bilgiler ile birisine faydamız olur.İzmir de olanlar için 2 sanayi Sözen elektronik Tayfun usta bu işin erbabıdır.
Geçmiş olsun.
Demek kartta kısa devre vardı oda ECU dan iç aydınlatma yı tetikliyor