Araç ayar lambası çoklu arıza uyarısı ^ yokuş kalkış vites kutusu egzoz emisyon ^

Ferhatbey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar arkadaşlar megane 4 2017 1.5 DCI edc aracımın iki ay önce Boch marka start stop akü aldım .. Çarşamba günü yolda giderken ayar ışığı yandı ^ vites kutusunu kontrol ettirin egzoz emisyon ayarı start stop u kontrol ettirin yazıları çıktı ^ özel serviste cihaz takıldı aküden olduğunu söyledi akünün değeri baya düşmüş akücüme gittim akücü aküyü söktü ikame akü verdi yerine ölçtüler taktılar ve cuma günü ikame aküde de aynı arızayı verdi sehir halindeyken sabahları ilk çalıştırmada bi sorun yaşamıyorum ..iki aküde de aynı sorunu yaşadım büyük ihtimal sorun başka yerde aküde değil akücü akü kendini topladı akü arızalı değil dedi kendi akümü tekrar taktı bu sabah ayar lambası yine yaktı akşama bi işim vardı bi anda söndü ..

Yetkili servise gittim bizden akü alın o şekilde bakalım dedi başka marka akü üzerindeyken bakamayız dedi akü alırsanız arabayı test edelim bizde bırakırsınız dedi şarj dinamosunda sorun çıkmıyor bu araçlarda rastlamıyoruz şuan güzel şarj ediyor dedi

Bir başka elektrikçi arabayı bana bırak sabahları test edeyim cihaz bağlıyken kaçak göçek varmı tespit edeyim dedi

Bir başka elektrikçi sen hiç uğraşma şarj dinamosunu sök getir bakayım dedi kömürüne vs ..

Aküyü ölçüm esnasında araç gayet iyi şarj ediyor denildi genelde .. şarj dinamosu arada şarj etmeme yapabilir mi ne yapacağımı bilemedim varmı böyle bi sıkıntı yaşayan arkadaşımız yazarsa sevinirim..

CLIO-IV

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar arkadaşlar megane 4 2017 1.5 DCI edc aracımın akünün değeri baya düşmüş akücüme gittim akücü aküyü söktü ikame akü verdi yerine ölçtüler taktılar ve cuma günü ikame aküde de aynı arızayı verdi sehir halindeyken sabahları ilk çalıştırmada bi sorun yaşamıyorum ..iki aküde de aynı sorunu yaşadım büyük ihtimal sorun başka yerde aküde değil akücü akü kendini topladı akü arızalı değil dedi kendi akümü tekrar taktı bu sabah ayar lambası yine yaktı akşama bi işim vardı bi anda söndü ..

Yetkili servise gittim bizden akü alın o şekilde bakalım dedi başka marka akü üzerindeyken bakamayız dedi akü alırsanız arabayı test edelim bizde bırakırsınız dedi şarj dinamosunda sorun çıkmıyor bu araçlarda rastlamıyoruz şuan güzel şarj ediyor dedi...

Yetkili servis arıza tespiti için akü satamaz, burada bir gariplik söz konusu...

Son düzenleme:

Ferhatbey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yetkili servis üzerinde Orjinal akü olmazsa bakamayız ded gerçekten durum bu .. yarın birine aratıcam servisi hoş değil bu durum

Elektrikçi de şarj dinamosunu söktürüp getirmemi istedi lifti yoktu onun da :)

Ben buraya yazdımki kronik bi durum olabilir bi teşhis varsa gidip ustaya şuna bakalım demek için hayırlısı olsun

CLIO-IV

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
O sözde yetkili servise bir daha uğramayın derim. Farklı bir y. servisle görüşün... Araçta sonradan takılan ekran, kamera, sensör vs. gibi aksesuarlar var mı? Elektrik kaçağına sebep bir donanım vs de olabilir, usta olan bunu rahatlıkla anlar... (yine araç arıza kodu veriyor mu bakılır) Kolaydan zora doğru ilerlemeli. Daha önce bu veya benzeri bir kronik sorun duymadım. :eyv

Son düzenleme:

muska35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Birebir Aynısını yaşadım bende aküden olduğunu tahmin ettim yetkili servise gittim direk. Onlarda aküden diye tahmin ettiler ama aküde sağlam çıktı. Daha sonra Cihaza bağlayıp kontrol ettiler aracın sensörünün anlık hata verdiğini o sebeple olduğunu söylediler. Beyindeki arıza kodlarını sildiler o anda Pek inandırıcı gelmemişti ama bir daha sonra hiç tekrarlamadı.

Ferhatbey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracı aldım bana da öyle yaptılar sanırım beynini sıfırladık hata kodlarını sildik gibi bilet dediler iki gündür bişey yok inşallah da olmaz sinir bozucu bir durum