Araç bakimi

ersinacikbas

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar Merhaba. Öncelikle Tüm Renault Fan Club ailesine iyi günler dilerim. Arkadaşlar araç bakımı hakkında sizlere bir konu danışmak istiyorum. Aracım Clio Symbol 2012 model 1.5 dci dizel motor. Araç 33.600 km'de. Aracın yıllık bakım zamanı geldi. Yıllık bakım için yetkili servislerinden fiyat aldım. Fahiş fiyatlar teklif ettiler. 1500 civarında fiyat biçtiler. 3 sene boyunca yetkili servisinde bakım yaptırdım bu sene için de aracın garantisi sona erdiği için reno özel servisinde bakım yaptırmayı düşünüyorum. Sizce özel servislere ne kadar güvenilir? işçiliği nasıldır? bu konu beni meşgul ediyor. Sizce yine yetkili servise mi götüreyim yoksa özel servise mi? Bir de Ankara içinde ikamet eden arkadaşlar özel servis tavsiyesinde bulunurlarsa bundan memnun olurum. Sorumun cevabı için sizlerden yanıt bekliyorum. Şimdiden teşekkür ediyorum.

ndipi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle artık araç firmalarının milleti yolduğu ortada. Şu istenen rakama bakın. Böyle bir vicdansızlık bana göre olmaz. Bu yetkili servislerin vatandaş kazıklamaktan başka bir işi olmadığı ortada. Burada A firmasının yada B firmasının olması hiç bir önemi yok hemen hemen hepsi yetkili servis ayağına birde araçlar garanti kapsamın da diye aslın da araçları değil kendi atacakları kazıkları garanti içine alıyorlar.

İşini adam gibi yapan özel bir servis olması durumun da gram sorun çıkmadan işlemler yapılır. Dizel araçların her ne kadar bakımları konusunda pek bilgim olmamasına karşın ilk başta yapılacak işlem yağ ve filtre değişimi olacak bunun yanında hava ve polen zaten aracın km ortada. O yüzden istenen rakam işin suyunun çıkmış olduğu bir rakam millet araç alıyor başına bela değil.Yada araç sahiplerini öpüldüğü sanırım bu ülke de az birazda öpmeye biz devam edelim düşüncesi bu olsa gerek.

ersinacikbas

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ne deseniz haklısınız. Altına imzamı atarım. Dediğiniz gibi garanti ayağına yatıp bizi yolmaya çalışıyorlar. Değiştirdikleri filtrelerin tanesi 10 ila 20 tl arasında değişiyor. Yorumunuz için teşekkür ederim

ResatCan35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracınız yeni sayılır. Bu yüzden aracın bakımları yetkili serviste uzmanlar tarafından yapılmalı diye düşünüyorum. Çok fazla fiyat farkı olacağını sanmıyorum. Bu sonuçta yıllık yapılan bir uygulama ve güvenilir kurumsal firmalar tarafından yapılması çok önemli. Özel servislerde doğacak sorunlar için başvuracağınız hiç bir yer yoktur. Eski, çok kullanılmış bir araç olsa o zaman haklısınız. Fahiş fiyatlar ödememek için özel servise gidebilirdiniz.