Araç Çalışınca Gelen Bip Sesi

bilge

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Megane 2 Araç Çalışınca 3 kez Gelen Bip Sesi(Çözüldü)

Merhaba arkadaşlar. 2 ay önce 2004 Megane 2 Dynamic araç aldım. Pazar günü aracı çalıştırdığımda araçtan 3 kez bip sesi geldi. Her çalıştırmam da aynı bip sesiyle karşılaşıyorum.
Ardından Pazartesi günü(dün) radyo açıkken aracı stop ettim. Aracı çalıştırdığımda radyo bir daha çalışmadı. Bu sorunlarla daha önceden karşılaşan var mı? Karşılaşan varsa çözüm olarak ne yaptınız?
Gelen bip sesleri tam olarak şöyle
Bip-bip-bip (1)
Bip-bip-bip (2)
Bip-bip-bip (3)

Son düzenleme:

mtyucel

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Elektronik bir hata olabilir. Ama tahminim akü yeterli şarj da değildir. Akü koruma ikazı olabilir. Teyp ve farlar kapalı iken aynı sesi veriyor ise cihaza bağlanması gerekebilir.

Ankara / 2007 model 1.5 dci Megane II Expression Faz II Hatchback

bilge

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
teyp kapalı iken de açıkkende, farlar veya kemer takılı veya değilkende aynı sorunu veriyor.

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
teyp kapalı iken de açıkkende, farlar veya kemer takılı veya değilkende aynı sorunu veriyor.

Peki kapılar kapalımı ?

Emrebali05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Park lambaları filan yanarken kapıyı açınca o sesi yapar teyple alakası yoktur bence belki kapılardan biri açık kaliyordur veya kapıyı tanımıyordu calisincada ses çıkarır gösterge panelinde kontrol edin kemer ve kapı ikazini gostergedenn kontrol edebilirsiniz

bilge

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kapılar kapalı halde iken de denedim. Göstergelerde her zamanki marş basınca yanıyor. Daha sonra takılı değilse emniyet kemerinin ışığı ve çekili ise el freni ışığı yanıyor. Belki Emrebali05 arkadaşın dediği gibi ayrı ayrı olaylardan kaynaklanabilir çünkü iki problem ayrı ayrı zamanlarda(1 gün ara ile) başladı.

o6plaka

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benzin ışığı yanıyorsa yapar ama biiiip diye tek ses veriyo diye hatırlıyorum. teybi değiştirdim kontağı kapatırken 3 kere bip bip bip diye ötüyor bende de ama seninki başlangıçta diyosun teyple alakası da var mıdır bilemem. bilgisayara bağlatmışmıydın

bilge

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün teyp kendiliğinden geri geldi.Teyple alakalı olmadığını düşünüyordum zaten. Ama diğer sorun devam etmekte.

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
Araç lpg li ise , lpg göstergesinden geliyordur.Bakım zamanıyla alakalı. Ben megane 2 de hiç bu şekilde uyarı sesi duymadım.Genelde tek bip gelir ve ekrana yazar ne olduğunu.

bilge

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gece https://www.youtube.com/watch?v=54La9VGnI00 burdaki videoyu izledikten sonra bugün LPG servisinde LPG filtresini değiştirdim sorun çözüldü. 10000 km bakımı gelmiş.