Araç çalışmıyor ...

erdincvarli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Vites P de olmasına rağmen marsa basınca araç çalışmıyor ekranda ise vites D de gorunuyordu. Normalde araba çalışmadan hareket etmeyen vitesi bu durumda D ye çekip tekrar P ye almak suretiyle araç P de görene kadar deneyip ondan sonra calistirabiliyordum. Anladığım kadarıyla parça ucuz ama sabahtan akşama suren işçilik dolayısıyla 250tl almışlardı geçen sene

optictr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Vites P de olmasına rağmen marsa basınca araç çalışmıyor ekranda ise vites D de gorunuyordu. Normalde araba çalışmadan hareket etmeyen vitesi bu durumda D ye çekip tekrar P ye almak suretiyle araç P de görene kadar deneyip ondan sonra calistirabiliyordum. Anladığım kadarıyla parça ucuz ama sabahtan akşama suren işçilik dolayısıyla 250tl almışlardı geçen sene

Bende ekranda doğru görünüyor,, ve değiştirdiğimde nereye alıyorsam orayı gösteriyor.. durum değişik galiba ..

optictr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Megane 3 otomatik kullananlar vites ekranında normalde fren işareti çıkıyor muydu ? bende görünmüyor ve muhtemelen araba frene basıldığını anlamıyor gibi geldi bana ...

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Oha tşk nedir ya sanayimi burasi :) marş otomatiği desen ya.

Aliozd

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Megane 3 otomatik kullananlar vites ekranında normalde fren işareti çıkıyor muydu ? bende görünmüyor ve muhtemelen araba frene basıldığını anlamıyor gibi geldi bana ...

Benim bildiğim aracı çalıştırırken frene basmamıza gerek yok ama resimli olarak atayım.

Araç şuan çalışıyor. Frene basılmamış şekilde;
ed2c62bc135d6aa7a93a3f528b50bc65.jpg

Bu da frene basılı şekilde;

8df3f476ac01bd7714f500da31148c5a.jpg

erdincvarli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araç çalıştıktan sonra frene basmak değil, otomatik aracı frene basılı tutmadan çalıştıramazsanız. Onu kastediyor arkadaş.

murat3535

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
iyi akşamlar benimde benzer bir sorunum var. pek alakalımı bilmiyorum ama yardımcı olursanız sevinirim. aracım park halinde normal kullanım koşulları dahilinde marş basmıyor.ve aynı zamanda sanki çalışmış gibi gösterge panallerinde sistem kontürol ediliyor ve OK VERİYOR.ilk aklıma akü geldi .hiçbir takviye yada bir başka degişle müdahalede bulunmadım. daha büyük bir sorun yaratmaması adına deneme sayımda çok az oldu.araç 2011 model ve akü degişimi olmadı.fabrika çıkış akü var üstünde.en kısa zamanda akü degişimi yaptıracagım lakin hangi markayı seçmem gerektigi konusunda bir bilgim yok.akü haznesine tam oturması ve üst kapagın tam takılması için yardımcı olursanız sevinirim. <strong><font color="#343536">[video] [/video]

murat3535

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
rMzbvB.jpg
[/URL][/IMG]