Araç iç aydınlatma, ekran sorunu.

taliponurkaplan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar, 2020 1.0 Tce otomatik icon paket cliom var. İlk sahibinden aldım 47.xxx kmde. Hasar kaydı hiç bir şeyi yok. Bir gün yolda giderken sis farlarını bi açayım dedim. Hayalet gösterge kapandı tekrar baştan açılıyormuş gibi açıldı. Fakat aracın çalışmasına herhangi bir engel olmadı. Ayrıca en son benzin aldığımda sıfırlamıştım onu da sıfırlamış. Gösterge panelini de fabrika ayarına getirmiş. Bunu sadece bir kere yaşadım.

Diğer bir sorum ise, eco,sport ve my sense çalışma modlarında değişiklik yaptığımda vites körüğü aydınlatması, kapı kolu aydınlatması ve kabin aydınlatmasının parlaklığı ekrandan %0a düşüyor. Ve bu olay sık sık oluyor. Var mı başına gelen?

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Merhaba aracın hayırlı olsun, hayalet göstergeyi servise göstermende fayda var, muhtemelen aracın garantisi bitmiştir ama bakımları serviste yapıldıysa yardımcı olacaklardır.
Ambians ışıkların mode geçişlerinde kapanma sorunu nadir olsa da benim aracımda da var özellikle sport moda alırken yapıyor bunu ekrandan tekrar açmak gerekiyor...

taliponurkaplan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sağol teşekkür ederim. 2 sene uzatılmış garantisi varmış. En yakın zamanda servise götürmeyi düşünüyorum.
Ayrıca silkeleme problemi var hafiften, sanırım tork fazla geliyor araca. Dur kalklarda gitmek istediği için yapıyor bunu diye düşünüyorum.

mustad

Kayıtlı Üye
06-Ankara
Merhabalar, 2020 1.0 Tce otomatik icon paket cliom var. İlk sahibinden aldım 47.xxx kmde. Hasar kaydı hiç bir şeyi yok. Bir gün yolda giderken sis farlarını bi açayım dedim. Hayalet gösterge kapandı tekrar baştan açılıyormuş gibi açıldı. Fakat aracın çalışmasına herhangi bir engel olmadı. Ayrıca en son benzin aldığımda sıfırlamıştım onu da sıfırlamış. Gösterge panelini de fabrika ayarına getirmiş. Bunu sadece bir kere yaşadım.

Diğer bir sorum ise, eco,sport ve my sense çalışma modlarında değişiklik yaptığımda vites körüğü aydınlatması, kapı kolu aydınlatması ve kabin aydınlatmasının parlaklığı ekrandan %0a düşüyor. Ve bu olay sık sık oluyor. Var mı başına gelen?
Merhaba.. Hocam aynı araç, aynı model, aynı paket, bire bir aynı sorunları yaşıyorum. Siz çözüm bulabildiniz mi? Bazı yerlerde kronik UPC beyni arızası falan diyorlar. Araba 3,5 aydır bende, 15 gün öncesine kadar hayalet ekranla ilgili bir sorun yoktu, 15 günde 2 kez yolda giderken kapanıp geri geldi. Tabi ayarlar sıfırlanmış, yol bilgisayarı sıfırlanmış, kadran değişmiş şekilde. Araç içi aydınlatmayı farlar yandığında aydınlatacak şekilde ayarlıyorum, 1-2 gün sonra sürekli yanmaya başlıyor. Bazen yanıyor, bu sefer de farlar yandığında sönüyor. Kafasına göre takılıyor yani.