Araç içi kamera bağlantısı yardım

ogretmenokan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araç kameramı aldım.Çakmaklık bağlantılı ama bir sürü kablo çekene kadar direk yağmur sensöründen ön cam ortasındaki kutunun içine bağlasam elektriğini yağmur sensöründen alsam uygun olur mu?

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eğer iyi bir oto elektirikçi iseniz bu işlerle uğraşın derim. Yoksa sigorta çekmez, kablo çekmez Allah göstermesin aracınızı bile yakabilirsiniz.

ogretmenokan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bağladım ama sigortaya değil çakmaklığa sigorta şeması yoktu yarın resimlerini yüklerim

ogretmenokan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Resimleri paylaşıyorum
YqLLvk.jpg

1VWWvY.jpg

nj66Ea.jpg

PnWW0b.jpg

g200OL.jpg

ahmetyılmaz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araç kameramı aldım.Çakmaklık bağlantılı ama bir sürü kablo çekene kadar direk yağmur sensöründen ön cam ortasındaki kutunun içine bağlasam elektriğini yağmur sensöründen alsam uygun olur mu?

Biz çakmaklığın arkasından paralel hat aldık, döşemenin altından kapının yanından tavana çıkardık ve ordan tekrar aynanın arkasına getirdik. Çok da güzel oldu. Kullandığım ürün ise LCD ekranlı hem geri görüş hem de ön kameralı kayıt özellikli bir cihaz. Micro SD hafızalı. 64 GB destekliyor. HD kalitesinde kayıt yapıyor. Aracı geri vitese takınca LCD ekrana geri görüş görüntüsü geliyor. Normal seyir halinde de geri görüşü aktif edebiliyorsunuz.

ad6k77.jpg

Resimdeki cihaza çok benzeyen bir ürün kullanıyorum.

thetuzla

Güray GÜRBÜZ Captur Outdoor 1.5 Dci EDC ,
Süper Moderator
34-İstanbul
Benim önde ve arkada birer adet kameram var.
Çakmaklık görüntüsü önceki aracımdada gözüme hoş gelmediğinden araç tesisatından devamlı enerji gelen yerden ek yaptırdım.
Harekete duyarlı şekilde ayarladım ve Araç park halindeyken de çalışıyor.

cyborg78

Kayıtlı Üye
16-Bursa
Ben bundan arıyorumda türkiyede yok galiba ithal :)

A118C - 1080P FHD 170 Degree Wide Angle Car DVR - BLACK

thetuzla

Güray GÜRBÜZ Captur Outdoor 1.5 Dci EDC ,
Süper Moderator
34-İstanbul
Ben bundan arıyorumda türkiyede yok galiba ithal :)

A118C - 1080P FHD 170 Degree Wide Angle Car DVR - BLACK

İnternette getirenler oluyordu sanki.Şuan yurtdışı gümrüksüz bedel 75 EUR dan 30 EUR a düştü.Artık gümrüksüz çekilmesi zor gibi.Gümrük tarafında şanslı olanlar olabilir ama riskli gibi.

Bir ara fiyat performans kameralerını getirip satalım diye düşündüm ama malum gümrük vergisi ,navlun vs . maaliyet fazla oluyor .Şimdi belki ithalat işlemi yapan firmalar çıkabilir.

ogretmenokan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim kameram bu.Alırken irred ve gps varmı diye bakmamıştım.Bir kaç modeli var.Olmayanı almışım ama gece çekimi bile çok güzel 1080p çok net. Geri görüş kamerası ve kablosuz görüntü alıcı verici de aldım ama daha takmaya fırsat bulamadım.Takınca onu da paylaşırım.

https://www.youtube.com/watch?v=aMBtafeLeJY

Fake G1W vs Original G1W

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Hayırlı olsun.Hepiniz güle güle kullanın.Bende de A118C var.4 ay kadar oldu alalı.Ancak henüz monte etmedim.Harici çekimler çok kaliteli.Montaj için ben de çakmaklık soketinden bağlantı alacak şekilde 12vdc den 5 vdc çeviren üründen aldım.