Araç içi kamera

*UfukASLAN

Ufuk ASLAN, T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kullanıldığınız yada öneride bulunabileceğiniz araç içi kamerası var mı?

SpiritA

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba ben Odisu S1 araçiçi kamera kullanıyorum gayet memnunum. Çekimi çok iyi. Gece dahi çok güzel bir şekilde çekim yapıyor. Açısı geniş. Yaklaşık 3 hafta oldu alalı hiçbir kötü özelliğini görmedim. Tek eksisi çakmaklığa takmadan çok uzun gitmiyor ama takılı durduğu zaman rahatsız da etmiyor. Küçük olduğu için görüşü de engellemiyor. İlk taktığım zaman çok takılıyordu gözüme ama 3-5 günde alışıyor göz de. Araba çalıştığı zaman eğer çakmaklığa takılıysa otomatik başlıyor çekime motoru susturup kontağı kapattıktan bir süre sonra da kendiliğinden kapanıyor. Çekimi 1080p. İsterseniz 720 veya daha düşüğe de ayarlayabiliyorsunuz. Ben yanında 32gb micro sd kart da aldım onunla kullanıyorum zaten dahili hafızası yok sanırım.

thetuzla

Güray GÜRBÜZ Captur Outdoor 1.5 Dci EDC ,
Süper Moderator
34-İstanbul
Ufuk bende iki kamera var.Alalı baya oldu.Ön kamera GT680W. Arka kamera gps li mini0801.İkiside full hd ve çekimleri iyi.Yeni kameralarda park modu da var.sanırım sarsıntıda devreye giriyor.Ama mini0826 da hafıza kapasitesini arttırmışlar ve ısınma daha stabilmiş.Gearbest sitesinde satışı var.Alırken orjinalini almak için dikkat etmek lazım kopya ürün çok.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ÇAĞRI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende uzun süredir G1W kullanıyorum. Gündüz çekimi tatminkar ama gece çekimi ışıksız yerde kötü. Bütün kameraların gece çekimine bakarsanız hep şehir içi aydınlık alanlarda yapılıyor. Satış stratejisi işte.

Bana göre en güzel incelemeleri şu anda DH daki Olgu ERHAN yapıyor, çok faydalı incelemeleri var. Özellikle Xiaomi Y1 A12 chipsetli kamera bizimkilerin yanında çok kaliteli çekimler yapmış.

Benim Kameradan görüntüler. HD olarak izlemenizi tavsiye ederim.

https://www.youtube.com/watch?v=4JyDuZe89iw&list=PLzwtEPGPRU3LwiseVUwN6dHjSgr_HvIpl

thetuzla

Güray GÜRBÜZ Captur Outdoor 1.5 Dci EDC ,
Süper Moderator
34-İstanbul
Bende Olgu Beyin tavsiyesi ile iki kamerayı almıştım.
İki kameradan da memnunumama bu aralar sıkıntılar fazlalaştı.

GT680W de arada bir hafıza kartı doluyor nasıl denk geliyorsa silmiyor sanırım ki cihaz kitleniyor.
Mini0801 de sanki Hareket algılaması zayıfladı.3-4 sene olacak pillerini değiştirmedim ama kameraların kifayetli olduğunu söyleyebilirim.

or_by

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
g1w-c kullanıyorum memnunum. evet gece çekimi karanlık ortamlarda çok iyi değil ama kötüde denemez. ş.içi kullandığımdan ve ortam aydınlık olduğundan bir sıkıntı yaşamıyorum. bir tek güneş batarken vb. dik karşıdan vurduğunda biraz kötüleşiyor onun dışında güzel kamera heleki bu paraya.

birde kamerada pil olmadığından kapasitör olduğundan pil aktı koktu şarj tutmadı derdi yok. resmen tak unut bir kamera.

daha iyi bir cihaz istiyorsanız bütçenizi biraz daha yukarılara çıkarmanız gerekmekte 80-100$ üstü gibi.

ama ne olursa olsun tr den almayın bunu bilir bunu söylerim.

arşivden çıkardım tozlu tozlu :D uzun yolda gece performansı uzunlar ile

MLODb6.png

kısalar ile

RoWDz6.png

ışıkta performansı

a2VYV2.png

Son düzenleme:

erdincvarli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok iyi iş çıkarmış kamera

ÇAĞRI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Söylediklerim yanlış anlaşılmasın olayı şehir içi ve şehirdışı olarak ayırayım, bende aynı kamerayı kullanıyorum bir tek ben aldığımda kapasitörlüsü piyasada yoktu. Gece çekiminin aslında neden kötü olduğunu anlatayım. Eğer amaç şehir içinde kullanmaksa g1w nin f/p bir ürün olarak üstüne yok. Hertürlü şehir içinde aydınlatma olduğundan sıkıntı çekmezsiniz.

Yalnız bunu sağlayan, bsk yolun pürüzsüzlüğü nedeniyle çevre aydınlatmasının veya farların ışığının güzel yansıtılmasıdır. Bu nedenle görüntüde tanelenme (böyle dedim noise ve gren artık ne derseniz ) çok az oluşur. Orbay ın paylaştığı fotoğrafda da var ama fazla belli değil. Kameranın sathi kaplamalı ve çevre aydınlatması olmayan yoldaki gece performansı asıl yeteneğini gösterir. Sathi kaplama yolda ışık o kadar kötü dağılıyorki kameranın görüntüde tanelenmeye karşı performansı işte o zaman belli oluyor. Üstümüzde vebali kalmasın :)
Ben kameramdan memnunum ama gece performansı bana göre kötü.12 3 (Fotoğraflar: Sathi kaplamalı yol- Toprak yol - Sathi kaplamalı yolda araç)

th_563821539_sathigece_122_101lo.jpg th_563823540_toprakyol_122_203lo.jpg th_563825316_caddy_122_63lo.jpg

Ekli dosyalar

• th_563821539_sathigece_122_101lo.jpg
    th_563821539_sathigece_122_101lo.jpg
    2.6 KB · Görüntüleme: 0
  • th_563823540_toprakyol_122_203lo.jpg
    th_563823540_toprakyol_122_203lo.jpg
    14.1 KB · Görüntüleme: 0

or_by

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Söylediklerim yanlış anlaşılmasın olayı şehir içi ve şehirdışı olarak ayırayım, bende aynı kamerayı kullanıyorum bir tek ben aldığımda kapasitörlüsü piyasada yoktu. Gece çekiminin aslında neden kötü olduğunu anlatayım. Eğer amaç şehir içinde kullanmaksa g1w nin f/p bir ürün olarak üstüne yok. Hertürlü şehir içinde aydınlatma olduğundan sıkıntı çekmezsiniz.

Yalnız bunu sağlayan, bsk yolun pürüzsüzlüğü nedeniyle çevre aydınlatmasının veya farların ışığının güzel yansıtılmasıdır. Bu nedenle görüntüde tanelenme (böyle dedim noise ve gren artık ne derseniz ) çok az oluşur. Orbay ın paylaştığı fotoğrafda da var ama fazla belli değil. Kameranın sathi kaplamalı ve çevre aydınlatması olmayan yoldaki gece performansı asıl yeteneğini gösterir. Sathi kaplama yolda ışık o kadar kötü dağılıyorki kameranın görüntüde tanelenmeye karşı performansı işte o zaman belli oluyor. Üstümüzde vebali kalmasın :)
Ben kameramdan memnunum ama gece performansı bana göre kötü.12 3 (Fotoğraflar: Sathi kaplamalı yol- Toprak yol - Sathi kaplamalı yolda araç)

th_563821539_sathigece_122_101lo.jpg th_563823540_toprakyol_122_203lo.jpg th_563825316_caddy_122_63lo.jpg

hocam eline sağlık güzel bir açıklama olmuş. bende olgu hocanın tavsiyesi üzerine aldım. yanlış anlama resimleri koyma amacım bir şeyi kanıtlamak değil sadece alacaklara örnek yol göstermek. dediklerine aynen katılıyorum. evet gece çekimi çok iyi değil gren mevcut gece çekimlerinde. şuanda incelenen yeni nesil 350-450 tl lik kameraların gece çekimi kadar iyi değil ama iş görüyor işte heleki bundan 2-3 sene önce gece çekimlerinde kullanılan makinalarda flaşsız hiç bir şey görünmez iken ir led veya flaşsız bu çekimi yapması bence teknolojinin nimeti.

birde ayarlarda önemli hangi ayarlarda kullanıyorsunuz

Ekli dosyalar

• th_563821539_sathigece_122_101lo.jpg
    th_563821539_sathigece_122_101lo.jpg
    2.6 KB · Görüntüleme: 0
  • th_563823540_toprakyol_122_203lo.jpg
    th_563823540_toprakyol_122_203lo.jpg
    14.1 KB · Görüntüleme: 0

cihan14

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende A118C siparişi verdim memnun kalacağımı düşünüyorum