Araç içi Kameralar - İnceleme - Sorularınız

thetuzla

Güray GÜRBÜZ Captur Outdoor 1.5 Dci EDC ,
Süper Moderator
34-İstanbul
Dün yaşadığım bir sıkıntıdan dolayı aracın içinden sağ ve sol tarafı görecek bir kamera almalımıyım diye düşünmeye başladım. Cumartesi akşam aracı park ettim .Pazar sabahı aracın yanından geçerken şöför tarafı katlı şekilde olan aynanın elle zorlanıp geri itildiğini ve kapağının çıktığını gördüm. Bendeki şansta bir ihtimal görürüm düşüncesi ile arka kameraya baktım kayıt etmemiş cihaz.Belki önünden geçmiştir dedim ama kamera kayıt yapmayınca hayaller suya düştü.

Sanırım park halinde aktif olan ( sarsıntı vs.) kamera almakta fayda var.

ankay2

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dün yaşadığım bir sıkıntıdan dolayı aracın içinden sağ ve sol tarafı görecek bir kamera almalımıyım diye düşünmeye başladım. Cumartesi akşam aracı park ettim .Pazar sabahı aracın yanından geçerken şöför tarafı katlı şekilde olan aynanın elle zorlanıp geri itildiğini ve kapağının çıktığını gördüm. Bendeki şansta bir ihtimal görürüm düşüncesi ile arka kameraya baktım kayıt etmemiş cihaz.Belki önünden geçmiştir dedim ama kamera kayıt yapmayınca hayaller suya düştü.

Sanırım park halinde aktif olan ( sarsıntı vs.) kamera almakta fayda var.

Geçmiş olsun... Eğer hep aynı yere park ediyor yada park ettiğiniz yer evden görünecek ise yüksek çözünürlüklü bir güvenlik kamerası almanız daha mantıklı. Araç içerisinde dört bir tarafı görecek kamera takmak çok zor.

thetuzla

Güray GÜRBÜZ Captur Outdoor 1.5 Dci EDC ,
Süper Moderator
34-İstanbul
Geçmiş olsun... Eğer hep aynı yere park ediyor yada park ettiğiniz yer evden görünecek ise yüksek çözünürlüklü bir güvenlik kamerası almanız daha mantıklı. Araç içerisinde dört bir tarafı görecek kamera takmak çok zor.

Teşekkür ederim.

Bu sıfır aracı almadan önce speed dome kamera düşündüm. Otopark olmayışından ve sokakta nerde boş yer varsa oraya park ettiğimden kamera görüş açısında olmayabiliyor.Birde oda sıkıntı sokakta bir sıkıntı olsa polis kapımızda olur sanırım :)

Evin arka tarafında Türkü Bar'ın çıkışı var olaylar oluyor :)

ankay2

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Arkadaşlar,

Ürünü aldığım yer kampanya yapmış. Merak edip Araç içi kamerası almak isteyen olursa inceleyebilir. Tabi sadece araç içi kamerası satmıyorlar ama benim merak alanım sadece orası olduğu için diğer kısımlara pek bakmıyorum:)

Benim gözüme çarpanlar;
– Xiaomi Yİ 62$
– Xiaomi Yİ LCD Display + Pil 39$
– Ausdom A261 84$
– Dome D201 91$ – Bunu bende almayı düşünüyorum

Black Friday kampanyası 27.11 (Kampanya 26 Kasım – 27 Kasım arasında geçerli. 26 Kasım saat 08:00’de başlayacakmış. (Çin saatine göre, zaten aşağıda bulunan linklerde geri sayım yapıyor.)

image.png

http://www.gearbest.com/m-promotion-active-196.htm

ankay2

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese Merhaba,

Mini serisi kameralarını hep yakından takip eden birisi olarak geçen gün fark ettiğim yeni modeli sizlerle paylaşmak istedim.
Özelliklerine baktığımda yeni model mini0805 ile mini0806 arasında konumlandırılmış diyebilirim. Cihazın kasası biraz enine doğru büyümüş. Muhtemelen ısınma sorunundan tam anlamı ile kurtulmak için bu yolu tercih etmişler. Mini0806'da ne kadar önceki serilere göre azaltılmış olsa da diğer marka model kameralara göre daha çok ısındığı bilinen bir durumdu.

Cihazın genel olarak özelliklerine bakarsak; Ambarella A7LA50 işlemci kullanılan modelde maksimum 1296P çekim yapılabiliyor. Burada bir ek bilgi vermek istiyorum; A7 işlemci tipini belirlemekte sonrasında gelen LA50 ise menüde kaç farklı çözünürlük seçim modu olduğunu belirtmektedir. LA70=7, LA50=5 LA30=3. (bknz. aşağıda teknik özelliklerde işaretlediğim alan)

Microsd kart yuvası teke düşürülmüş ve maksimum 64GB desteklediği belirtilmiş. Şu anda kullanmakta olduğum Mini0806'da çift kart yuvası vardı. Kendim bu özelliği hiç kullanmadım. Ama forumlardan okuduğum kadarı ile iki kart ile kullanımda sıkıntılar yaşanabiliyormuş. Sanırım bu nedenle bu ikinci yuva olayından vazgeçmişler.

Bütçeyi toparlayınca mini koleksiyonuma katılacak bir kamera olabilir. Bence fiyatlandırma olarak başarılı.

İndirim kuponu GBMINI0826, Fiyat:$74.99.
http://www.gearbest.com/car-dvr/pp_275913.html

Teknik özellikleri
MINI 0826 1.5 inch 1296P HD LCD screen GPS car DVR camcorder
Support loop recording between internal card and external card
Support WDR / HDR
Support ADAS ( LDWS, FCW, FCWD )
Support CPL filter
Support hardware kit ( optional )
License plate: 9 character driver number
Locking function: Press the hot key then current file will be saved and locked
Video format: MOV ( video ), JPG ( photo )
HDMI port: High definition video output
External storage: TF card up to 64GB ( not included )
Loop recording setting: Off / 1 minute / 3 minutes / 5 minutes, maximum length of each recorded video file is 3.66G
Copy function: Video clip can be copied between external and internal storage, then you will have backup after your hand over card to police or the court

Specifications:
1296P Super HD
Display: 1.5 inches TFT LCD
Lens: Wide angle 135 degree
GPS tracker: GPS tracker
Image sensor: 3.2M pixel CMOS
CPU / processor: Ambarella A7LA50
Audio: Built-in microphone / speaker
Exposure compensation: -2.0EV to +2.0EV
Video resolution: 2560 x 1080 at 30fps / 2304 x 1296 at 30fps / 1920 x 1080 at 45fps and 30fps / HDR 1920 x 1080 at 30fps / 1280 x 720 at 60fps and 30fps (LA50 olayı :)

ankay2

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese Merhaba,

Konuyu güncel tutalım:)

Son İnceleme konuğumuz; Tasarımı ile dikkatleri üzerine çeken Autobot Eye. Alimunyum dış yüzey,Ufak yapısı,
cep telefonu üzerinden uygulama ile yönetilmesi sayesinde diğer rakiplerinden ayrılıyor.

Ürünü Gearbest üzerinden temin ettim. Bugüne kadar en hızlı şekilde elime geçen cihaz oldu. 04.02 verilen kargo paketi
11.02'de İstanbul'da adresime teslim edildi. Yurtiçinde bile aldığımız ürünlerin ortalama 2-3 günde geldiğini hesaba katarsak
oldukça etkileyici. Gearbest ve Macar/Türk Postasına teşekkürler :)

Ürünü satın alabileceğiniz link: http://www.gearbest.com/car-dvr/pp_293567.html "AutoBoteyeFiona" İndirim kuponu ile "80.99$" alabiliyorsunuz.

Cihazın kutusu oldukça sade tasarlanmış. Ancak kutusu bile kaliteli:) Kutuyu açtığımızda; Cihaz&Bağlantı Aparatı&Çakmaklık
sünger içerisinde ayrı ayrı sabitlenmiş şekilde duruyor. Sünger kutunun tamamını bir kalıp şeklinde kapladığı için cihaz ve kutu içeriğinin
zarar görmesi imkansız.

Cihazı 3 (Gri, Altın, Pembe) farklı renkte alabiliyorsunuz. Ben gri olanı tercih ettim. Küp formunda tasarlanan cihazın üzerinde herhangibi ekran yok. Tek açma/kapama tuşu ve iğne ile basılabilecek
"Reset" tuşu mevcut. Micro-SD kart yuvası cihazda bulunan tek giriş, 32 GB kadar desteklediği belirtilmiş. Bağlantı aparatı
tasarım olarak oldukça zarif, sanırım Autobot firması çekim kalitesi yanında işlevsellik ve tasarıma da oldukça özen göstermiş.
Reset tuşunun sağında 3 tane ufak led bulunuyor. Bunlar sırası ile (Wifi/Power/Video). Ledlerin gösterim mantıkları ise kullanma kılavuzunda
şöyle belirtilmiş;
1- Wifi: Sürekli yanıyorsa bağlantı var, yanıp sönüyorsa bağlantı yok.
2- Power: Sürekli yanıyorsa Pil dolu, yanıp sönüyorsa pil şarj oluyor.
3- Video: Yanıp sönüyorsa kayıt yapıyor.

Çakmaklık şarj adaptörü üzerinde 2 adet usb çıkışı mevcut. Bu sayede kameranızı kullanırken diğer bir cihazınızı şarj edebiliyorsunuz. Ufak ama
hayat kurtaran bir ayrıntı. Cam bağlantı aparatı mıknatıslı, takması ve çıkarması oldukça kolay. Mıknatıs&Tırnaklı yapısı sayesinde cihaz takıldıktan
sonra sallantı,düşme gibi sorunlar yaşanması önlenmiş.

Cihazda piyasada birçok modelde kullanılmış olan ve 1080P çekim kalitesi sorunsuz olan Novatek 96655 işlemci var. Videoları MOV (H264) formatında kayıt ediyor. Resim formatı ise JPG. Sony lens kullanılması çekim
kalitesine pozitif yönde etki ediyor. Örnek çekimler için aşağıda linkini verdiğim kanalıma abone olabilirsiniz.(İş yoğunluğu nedeniyle örnek videolar inceleme
yazısından daha sonra yükleniyor.) Lensin 150 derecelik açısı yeterli. Bugüne kadar diğer modellerde karşılaşmadığım dikey çekim açısı bilgisi firma tarafından 114 derece
olarak belirtilmiş. GPS desteği şu an için yok. Ama mini kameralarda olduğu gibi GPS gömülü yeni bir cam bağlantı aparatı ile yaparlarsa güzel olur:)

Cihazda ekran bulunmadığı için tüm kontrolü akıllı telefon/tablet üzerinden yapıyorsunuz. Android 4.3 ve iOS 7 üzeri desteklendiği belirtilmiş. Uygulamaları
indirmek için kullanma kılavuzunda QR barkodlar mevcut.

Sonuç olarak kaliteli bir araç içi kamerası arayan, fazla dikkat çekmesin küçük olsun diyenler için tercih edilebilir.

Başlıca Teknik özellikler;
Boyutları (L x W x H): 3.60 x 3.60 x 4.00 cm
Novatek 96655 işlemci
1080P - 30FPS video çekim
Geniş kamera açısı (F2.0) (114 derece dikey, 150 derece yatay)
Dahili Wi-fi modülü (2m kapsama alanı)
Dahili mikrofon/Hoparlör
Kablosuz video transferi (Android/Ios telefon yada tablette kayıt edilmiş video izleme&indirme,anlık görüntü izleme)
Döngüsel Kayıt
WDR (Wide Dynamic Range) desteği
Sony IMX322 Exmor CMOS sensör
Alimunyum cihaz kasası
Dahili G sensörü
Kutu içeriği: Autobot eye, çift usb girişli çakmaklık, cam bağlantı aparatı, usb kablo

Bu ve incelediğim diğer araç kameralarına ait fotoğraf ve inceleme videoları için;

Facebook sayfam: https://www.facebook.com/ankaytech/
Youtube kanalım: https://www.youtube.com/channel/UCj54Mkw_tCA0aODZgTvq6bg

1454382318728588.jpg

alfa-xxx

F1 Bölüm Sorumlusu,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

EndSpeed

Erdem,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Alacaksınız mobil uygulamasından alın indirimli oluyor çoğu satıcıda. 40 tl ye bissürü ıvır zıvır söyledim . Burda olsa anca 1-2 ürün alınır.

SM-G800HQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

FatihR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Arkadaşlar,
Resimdeki gibi araca özel ürünlerde var. Her markaya uyan tipleride mevcut. Ortalama fiyatları +190 civarında. İnternette arama yaparsanız bulabilirsiniz.