Araç Kamerası Yapalım

muhittin_kaplan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evde kıyıda köşede duran Androkli (2.2) 800mhz huawei ideos x5 bir telefonum vardı, kullanılmıyordu. (yeniledik çok çekirdekli falan birşey aldık). aklıma geldi bununla dash cam yapılabilinir mi ?
play da bulunan daily road voyager adında bir programı daha önce kullanmıştım. başarılı.
(https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dailyroads.v&hl=tr)

fullhd dahil (üstüde mevcut) sesli kayıt yapabiliyor.
otomatik başlayıp kapanabiliyor.(burası önemli)
foto çekebiliyor.
GPS koordinatlarını video ile eşleştirip o çekim esnasında neredeydiniz onu gösterebiliyor.
daha bunun yanında bir sürü özelliği BEDAVA edinebiliyorsunuz.

gelelim uygulamama.
cihaza 1gb lık bir mSd kart taktım. aynanın hemen arkasından sarj hattını çıkarttım. araç çalıştığı anda Şarj a başlayacak. programı Şarj kablosu takıldığında Açıl ve kayda başla şeklinde ayarladım. Şarj kesildiğinde ise 30san sonra kaydı durdur, 1 dk sonra Programı kapat dedim. 2 dak sonra Telefon uyku moduna geçiyor.

Fotograf ve video çekimleri yarın.

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Onu bende s3 mini ile denedim 10 dakikalık video 250 mb :)

bazdu

Batuhan Dursun BAZDU,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
uygulama güzel aslında kullanmadığın telefonu araç kamerası yap mantıklı ben yaparım bunu da hafıza sıkıntı yaratabilir hatta 7inçlik bi tablet ilede rahatlıkla yapılır bence :)

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Uygulama güzel ama iphone kullananlar ne yapsın, hele ki 8gb ise.:)

muhittin_kaplan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hafizanin onemi pek yok. Eski dosyalari siliyor. Kalitesini ve kodlamasini ayarlayarak video dosya boyutunu minimize edebiliriz.

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok güzel ve yaratıcı bir iş olmuş ve video ve görüntüleri bekliyorum sabırsızlıkla :bravo

khakans

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Güzel bir şey böyle atıl vaziyette şeylerin işe yarar hale gelmesi. Ben de mevcut telefonu bazen keyfine cam tutucusuna ve çakmak şarja takıp yol videosu kaydı yapıyorum. Aynı zamanda Yandex navigasayon programını (ücretsiz) yükledim, eğer telefonunuzda internet de varsa trafik sıkışıklığı, kazalar vs. dahil her şeyi görüp ona göre rota değişiyorum vs. Özellikle kalabalık şehirlerde çok işe yarıyor. Turkcell TV den TV bile seyrediyorduk yolda ama artık tv internet kullanımını ücretli yaptılar aynen iptal tabi.:)

mehmet_ozturk05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok güZel bir çalışma olmuş elinize sağlık.

muhittin_kaplan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

odaklamayla alakalı bir problem var sanki, bu video dan sonra SÜREKLİ olan odaklama ayarını SONSUZ yaptım. birde öyle bakayım.

Aykut Karabulut

,
Başkan
35-İzmir
Eline emeğine sağlık, yaratıcılığınız içinde şapka çıkarıyor, tebrik ediyorum..:eyv