araç sabahları neden geç çalışır

trajedi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
98 broadway araçım geç çalışıyor aracımı 2 gün olsun 3 gün olsun hiç çalıştırmıyorum 3 veya 4 gün sonra çalıştırıyorum çok zor çalışıyor neredeyse akü bitecek ve bir kaç marş bastıktan sonra zorla çalışıyor ama araç yatıyor günlük çalıştırmıyorum 3 veya 4 gün yattıktan sonra tek marşda neden çalışmıyor tüpde çalıştırıyorum bu arada

Hadgn

Kayıtlı Üye
46-Kahramanmaraş
98 broadway araçım geç çalışıyor aracımı 2 gün olsun 3 gün olsun hiç çalıştırmıyorum 3 veya 4 gün sonra çalıştırıyorum çok zor çalışıyor neredeyse akü bitecek ve bir kaç marş bastıktan sonra zorla çalışıyor ama araç yatıyor günlük çalıştırmıyorum 3 veya 4 gün yattıktan sonra tek marşda neden çalışmıyor tüpde çalıştırıyorum bu arada
Hocam 3-4 gün yattıktan sonra tek maraşta çalışmıyor oluşu gayet normal.

POT-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

frkanyavz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Bende geçmişte Karsta yaşamış ve broadway kullanmış biri olarak, hava durumu mâlum çok soğuk birde 3-4 günde yatıyor diyorsunuz gayet normal(Ki tahmin ettiğim kadarıyla direk sıvı aktarımlı lpg yoktur aracınızda direk benzinle çalıştırıyorsunuz aslında).Birde bende 93 model vardı benzinli Jigle ile çalıştırıyordum o yardımcı oluyordu 98 modelde varmı bilmiyorum, birde o hava durumuna sahip şehirlerde aracın ateşleme sistemleri daha önemli oluyor kaliteli parça ve değişim sürelerine riayet etmek çok önemli.

Adanalı0102

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracın yağ durumu nedir ve kaç numara kullanıyorsunuz öncelikle bu çok önemli yağ kalın olduğu zaman da çalışırken zor çalışır

r9smt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba aracın subap ayarı bozuk olabilir lpg ayarından kaynaklanıyor olabilir ateşleme sistemindeki aksaklıklardan olabilir emin olduklarınızı elerseniz sonuca ulaşırsınız o kadar geç çalışma normal değil yağ muhtemelen 20/50 dir bu havalarda motoru zorlayacak bir etkisi yoktur

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Merhaba LPG nin ilk marşı özellikle soğuk havalarda zordur motor hararet çizgisi yerinden oynayana kadarda düzensiz çalışır. LPG ayarı açık ise araç boğulur ben eskiden yarım jigle çekip kontağı açıp direk marş başardım araç çalışınca jigle ile rölanti ayarlardim. İlk marş da gaza basarsam araç boğulurdu

trajedi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bugün yine 3 gün yattıktan sonra aracı çalıştırayım dedim marş bastım 4 5 kere çok zor aldı akü bitti az bekledim gıv gıv etti marş bastı ben istiyorumki tek marşda alsın ama olmuyor bakıyorum daha eski araçlar var tek marşda alıyor benimki almıyor 4,5 kere bastım akü bitti

Hadgn

Kayıtlı Üye
46-Kahramanmaraş
bugün yine 3 gün yattıktan sonra aracı çalıştırayım dedim marş bastım 4 5 kere çok zor aldı akü bitti az bekledim gıv gıv etti marş bastı ben istiyorumki tek marşda alsın ama olmuyor bakıyorum daha eski araçlar var tek marşda alıyor benimki almıyor 4,5 kere bastım akü bitti
Hocam çalıştırmadan önce kontağı çevir 2-3 saniye sonra tık sesi duyacaksın, tık sesini duyduktan sonra kapat tekrar çevir bunu 3 defa yap sonra marşa bas. Marşa bastın almadı zorlama kapat tekrar dene. Daha da çalışmıyorsa,

+Bujiler
+Distribütör Kapağı, tevzi makarası, distribütör nem kapağı
+Buji bobin kabloları
+Motor yağı kalınsa (bu soğuk havalar için geçerli) marş dinamosu motora ilk hareketi verirken zorlanır buda ilk çalışmada zor çalışmaya neden olur. (Aracın kullanım kılavuzunda bile kış aylarında 20w50den daha ince bir yağ öneriyorlardı.)

Ayrıca benim başıma LPG tesisatından kaynaklı da bir problem gelmişti. Çözemezsen iyi bir LPG ustası sorununu çözer. Ama ilk bakman gereken yerler yukarıda yazdıklarım.

Kışın çok soğuk havalarda başta bahsettiğim yöntemi uygulamadan benzini bilmem ama LPGde Broadway kullanıcısı olarak söylüyorum araba tek marşta çalışmaz.

Aklıma gelen bunlar. Usta değilim ama 6-7 senedir Broadway kullanıyorum. Yanlışım varsa ustalarım düzeltir.

POT-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi