Araç Su Eksiltiyor

inegöllü

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar benim aracımda bu aralar sanki fazla su eksiltiyor gibi geldi bana 1 yıldır araç bende daha öncesinde 5/6 ayda bir su haznesini dolduruyordum şimdi ise 2 ay gidiyor üstelik kış ayı olmasına rağmen antifriz oranı -24 derece ama dediğim gibi eksiltme var yağa karışma yok baktım hortumlarda patlak yok radyatörde kaçak sızma damlama yok sizce neden kaynaklı olabilir...

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Bir yerlerde kaçak olmasa su eksiltmez, göremediğin bir noktadan kaçırıyordur, radyatörcüye kontrol ettir veya en basit yoldan radyatör onarıcı dök içine ufak tefek kaçakları kapatsın...

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar benim aracımda bu aralar sanki fazla su eksiltiyor gibi geldi bana 1 yıldır araç bende daha öncesinde 5/6 ayda bir su haznesini dolduruyordum şimdi ise 2 ay gidiyor üstelik kış ayı olmasına rağmen antifriz oranı -24 derece ama dediğim gibi eksiltme var yağa karışma yok baktım hortumlarda patlak yok radyatörde kaçak sızma damlama yok sizce neden kaynaklı olabilir...
mutlaka bir kaçak vardır. küçük kaçakları görmek mümkün olmuyor motor sıcaklığı olan yerlerde kuruyor zaten araç lpg li ise beyne giden su borularından kaçak yapıyor. bağlantı noktaları ayrıntılı incelenirse antifiriz lekelenmeleri oluyor oradan tesbit edilebilir belki

sukrumerall

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim araçta su eksiltiyordu. Radyotör değişti şimdi bir ayda yarım lt gibi eksiliyor . Bu eksilme aracın rolantisini etkiler mi 8 walf 1.6

Sent from my iPhone using Tapatalk

*MELiH

Melih LALE,
Yönetici
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Silindir kapak contasının küçük bi bölümünde kaçak olabilir. Eksiltmenin sebebi

SM-N900 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim başına gelmişti genleşme kavanozu çatlakmış değiştirdim düzeldi.:eyv