Araç yakıtı resmen lıkır lıkır içti

üyego

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracı bu sabah sıfır olarak aldım 1.2 75 beygir şehiriçi ve e5 de kullandım ortalama 14 litre gösteriyo anlık olarak baktığımda 7-8-9-10 sonra yine 6-7-8 gibi oluyor 23 km sürdüm 3 litre içti acayip derece çok yakıyo acaba rodaş dönemi olduğu için mi böyle giderse ya satarım ya da lpg zaten 15 bin tl kredi çekip aldım araç joy model yani baz olan 39 bin tlye aldım fiyatıda normal mi ekstra olarak sis farı fasılalı silecek stepne varmış ben yok biliyordum hız sabitleyiciyide hiç kullanmadım bakalım onda ne kadar yakıcak bilenler yardım etsin lütfen moralim sıfır bir hevesle aldık varımı yokumu yatırdım şimdi beni felç eder bu:sinirli

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Geçmiş ve hayırlı olsun, bir süre kullan tüketim düşecektir...

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
önce hayırlı sonrada geçmiş olsun ustalar sana yorum yapar

üyego

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şimdi yine çıktım biraz sürdüm 1.2 motor rampada da çok iyi değil fiesta 2010 model dizel ile yarım debriyajla rampa çıkıyodum bununla çıkarken gaz istiyo araba çıkmıyo rampayı bakalım 1-2 ay sonra durum ne olcak

joker_y

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Almadan önce test sürüşü yapsaydınız keşke. Hem ortalama değerlere bakma fırsatınız olur hemde performansı test eder böyle süprizler yaşamamış olurdunuz

üyego

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kimsede sorun yok bitek bende galiba herkesde 7-8 hatta 6 litredeyken bende 13 litre uzun yolda hız sabitleyiciyi kullancam bakalım onda nasıl araç daha yeni olduğu içinde olabilir tabi ama yaksın yaksın 10 litre yaksın 13 litre nedir

gokhan3505

Gökhan Gümüş,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.2 rampada üzebilir :) benzinli 1.6 megane 7 yakıyor karma düşmesi dileğiyle zamanla.

or_by

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ekonomik sürüş tekniklerinden bir haber vatandaşların çıkıp çok yakıyor demesi ne kadar üzücü :sinirli

hocam birde sürüş tarzın nasıldı onunda bilgisi verseydin keşke. gerçi yakıt değerlerine bakınca agresif sürüş olduğunu kestirebiliyoruz.

ani hızlanmalar 0-100 testleri gibi agresif sürüş tekniği yumuşak sürüşe çevirdiğinde tüektilen yakıtında düştüğü göreceksin. ışıkta ilk ben kalkayım öndekinin tamponuna yapışayım derseniz sürekli fren sürekli gaz vermekten tüektim artar. sakin kullanımda önündeki araçla aranda takip mesafesi bıraktığında trafiğin ilerdeki durumunu göz önünde bulundurarak sürersen yakıt konusundaki şikayetlerin düzelecektir. istanbul gibi bir yerde dur kalk işinden kurtulamayacağın için ona bir çözüm yok maaalesef.

1.2 rampada üzecektir onda haklısın keşke bir araştırsaydın bu durumu zira hemen hemen her yerde zaten söyleniyor bu. istanbul için 6 lar imkansız değil ama bence çok zor ideal 7-8 dir.

FelixCrail

Ömer Sirel, Renault Modus 1.6 Dynamique,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bence mutlu olduğunuz fiestaya geri dönün

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
Aracınız hayırlı olsun.Normal kullanımla şehir içi sarfiyatınız 7-8 lere düşecektir.Ayrıca karşılaştırdığınız araç turbo destekli , yapı olarak birbirleriyle alakası yok.Rampalardada yarım debriyaj işini anlayamadım , bu şekilde kullanıyorsanız yakıtta artar, başka sorunlarda baş gösterir.