Araç Yerini Telefondan Görme / Belirleme

Chöm

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
TALİSMAN 'ı bayiden aldım, alırken telefonu BLUETOOTH ile bağladım. Arabayı evin önüne park edip aracı kapattım, başladım eve doğru yürümeye. Birden bildirim geldi telefona. Telefona gelen bildirim "IPHONE HARİTASINDAN" gelip, bana "aracınız şuraya park edildi" diye yazıyordu. Üzerine tıklayıp haritayı açtım, tam da park ettiğim yeri gösteriyor. Şok oldum :)

Yani telefonumdan aracımın nerede olduğunu görebiliyordum ki, ben bu uygulama için taşıtmamatik sistemine ekstra ayda 30 TL para ödüyordum. Meğer Talisman 'ın yerini benim Iphone direk buluyormuş.

Günler geçti, bu uygulama bir daha çalışmadı. Hatta nereden açılıpta kontrol ediliyor onu bile bulamadım. Iphone 'den nereye girip de aracımın yerini göreceğim diye bakıp duruyorum. Birincisinde kendiliğinden oldu ve sonra bir daha olmadı. (2~3 hafta sonra yine park ettiğimde bir kez daha oldu ve bildirim geldi telefonuma)

bunun ayarı nerden yapılıyor ve ben istediğim an Iphone 'den aracımın yerini nasıl görebilirim ?

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Merhaba.Telefonunuzda hız kamerası vb. programlar mevcut mu?Mesela hız kamerası programında aracınızı park ettiğiniz yeri harita üzerine işaretleyip bildirimde bulunuyor.

3harfli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
iPhone 7 ve clio4 de bu özellik sorunsuz çalışıyor. Ancak bir ayarı var mı bilmiyorum. 3. Parti proğramlara ihtiyaç Yok. Apple haritalar ile senkron çalışıyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
İphone özel bir durum sanırım.
Acaba android telefon sahibi olup bu özelliği kullanan var mı arkadaşlar?

keremzeytin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İlginç. Bende iphone 6s kullanıyorum henüz böyle bir bildirim almadım. Nasıl etkinleştiriliyor acaba.

3harfli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herhangi bir ayar yapmadım ben sadece Bluetooth ile araca bağlı. Bluetooth da tüm yetkilere erişim verdim sadece. Araba stop eder etmez bildirim olarak geliyor. Telefondan Araç takımı menüsüne haritaları eklerseniz orada devamlı da görünüyor. Vede arabayı stop ettiğimde araç sesli şekilde uyarı veriyor telefonu araçta unutmamam için.

Makyajlı joy Clio4&İphone 7

f7ab647f634e49a77be7968b8a7414d1.jpg

keremzeytin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yarın deneyeceğim bakalım.

sentimental

Ali UÇAR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herhangi bir ayar yapmadım ben sadece Bluetooth ile araca bağlı. Bluetooth da tüm yetkilere erişim verdim sadece. Araba stop eder etmez bildirim olarak geliyor. Telefondan Araç takımı menüsüne haritaları eklerseniz orada devamlı da görünüyor. Vede arabayı stop ettiğimde araç sesli şekilde uyarı veriyor telefonu araçta unutmamam için.

Makyajlı joy Clio4&İphone 7

f7ab647f634e49a77be7968b8a7414d1.jpg

Benim megane 4 sedan araçta dün gece aynı olayı yaşadım.Sitenin otoparkına parkettim eve çıktım.Evde haritalara girip bişeye bakayım dedim.Park edilmiş araba 40mt mesafede yazıyordu.Telefonum iphone6

Anladığım kadarıyla araçta google haritalar uygulamasını kullanırken, park edince otomatik olarak park ettiği yeri kaydediyor.Mesela en son 4 gün önce harita özeliğiyle adres arayıp gitmiştim,şuan bambaşka bir yerdeyim ama haritalar uygulamasına girince 4 gün önce uygulamayı son kullandığım noktayı gösterip 7,5km uzakta park edilmiş araba diyor.

Ekleme : O günden beri bluetooth ile araca bağlantı sağlayıp haritalara girmediğim için aracım şuan evimin otoparkında görünüyor.

Son düzenleme:

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu islem icin yapilmasi gereken ayar soyle;

Ayarlar/gizlilik/konum servisleri/sistem servisleri icerisinde "sık kullanilan konumlar" aktif hale getirilmeli.
c8c002e38a285a7ddbb06d898a0536a4.jpg

Daha sonra ayarlar/haruta icerisinde "park edilen konumu goster" secenegi aktif edilmeli.
b076d626f0ec8cdbbdb56989948a1a7d.jpg

Bu islemler yapildiktan sonra arac bluetooth ile telefona ( sadece iphone ) baglanmis olmali. Arac park edildiginde sistem otomatik olarak aracin park konumunu haritaya ekliyor ve siz tekrar araciniza gitmek istediginizde iphone'a ait kendi harita ( google veya yandex degil ) uygulamasini acip harita uzerinde gosterilen arac ikonuna tiklamaniz yeterli. Araca gore size rota olusturularak araca ulasmanizi saglar aplikasyon. Bu uygulama ( park konumunu gostermesi ) ios 10 uzeri surumler icin gecerli olup henuz beta asamasinda oldugundan tam olarak saglikli calismamakla beraber bazen calisip bazen calismayabilir. Sistemin tam olarak calismasi icin apple tarafindan yayinlanacak son guncelleme 10.3.2 veya uzeri surumler ile mumkun olacak.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Chöm

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu islem icin yapilmasi gereken ayar soyle;

Ayarlar/gizlilik/konum servisleri/sistem servisleri icerisinde "sık kullanilan konumlar" aktif hale getirilmeli.
c8c002e38a285a7ddbb06d898a0536a4.jpg

Daha sonra ayarlar/haruta icerisinde "park edilen konumu goster" secenegi aktif edilmeli.
b076d626f0ec8cdbbdb56989948a1a7d.jpg

Bu islemler yapildiktan sonra arac bluetooth ile telefona ( sadece iphone ) baglanmis olmali. Arac park edildiginde sistem otomatik olarak aracin park konumunu haritaya ekliyor ve siz tekrar araciniza gitmek istediginizde iphone'a ait kendi harita ( google veya yandex degil ) uygulamasini acip harita uzerinde gosterilen arac ikonuna tiklamaniz yeterli. Araca gore size rota olusturularak araca ulasmanizi saglar aplikasyon. Bu uygulama ( park konumunu gostermesi ) ios 10 uzeri surumler icin gecerli olup henuz beta asamasinda oldugundan tam olarak saglikli calismamakla beraber bazen calisip bazen calismayabilir. Sistemin tam olarak calismasi icin apple tarafindan yayinlanacak son guncelleme 10.3.2 veya uzeri surumler ile mumkun olacak.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

TANSEL arkadaş detaylı bilgilendirme için teşekküre ederim.
Benim telefonda bütün bu adımlardaki özellikler açık ve IPHONE 6 'mın sürümü de 10.3.1 , yani senin dediğin gibi bu uygulama düzgün çalışmadığı için bazen bana arabanın park edildiği yeri gösteriyor, bazen de göstermiyor. Bu yüzden Apple 'ın güncel sürümünü ve problemi düzelmesini bekleyeceğiz.