Aracı Garanti dışı bırakırmı??

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
farklı açıdan da bakmak lazım duruma, garanti süresi boyunca servise uğranmamış olsun....

1- ileride satışa çıkardınız ve servisten kontrol edildi hiç bir kayıt yok piyasa fiyatına satma ihtimali çok düşer:)

2- tam sentetik yağların kullanım ömrü normallere göre daha fazladır. araştırmalarla 20000 deniliyor

3- ticari amaçla kullanılmıyorsa yılda 20000 km yapılacak mı?
ticariyse gider azaltmak için zaten 20000'i beklerler:)

4- şayet yinede 20000 fazla ben 10-15 binde değiştireceğim derseniz bile paranızla değiştirebilirsiniz. şunu tavsiye edeyim misal yılı dolmadan 10000'de değiştirttiniz ama
bu sefer servis kaydına girdirmeyin amaç yine satılırken alıcı niye erken değişti diyebilir:) ama 1. yılı dolunca muhakkak bakıma sokun servis kaydı olsun.

garantiyi bozma niyetiniz yoksa ilk 3 yıl boyunca bakımlarınızı servise yaptırmanızı öneririm....
1. yıl bakımında serviste dizel koleos gördüm motoru yatak sarmış ve sıfır sandık motor bekleniyordu (eminim 12000 liradan ucuz değildir). garantiden değişiyordu..

ellerine sağlık abi:eyv

kubılay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yazmış olduğunuz Maddeler size basit parçalar olarak gelse'de servise girdiğiniz an aracın peryodik bakımın'da ilk değiştirilen parçalardır hiç gereği yok dışarıya.!!

Sonuçta 1990 model bir araca binmiyorsunuz yeni nesil 2013 model bir araç sahibisiniz 375 tl'nin bu gibi bir durum'da hiçbir önemi yok BENCE..

Unutmayın Renault'unuza en iyi biz bakarız Sloganını size hatırlatmak isterim
:eek:

cupido

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben astraya 15000 bakiminda 650 tl verdim sen 20000 bakimina cok diyorsun arkadaş toyotaya 10000 bakimina 200 tl gibi bişey verdi sence cokmu hala

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ellerine sağlık abi:eyv

garanti süresince servise bakım yaptırma taraftarıyım. evimde garantiden değişen beyaz eşyaları düşünmek bile yetiyor bana:) garantinin avantajlarını sürdürmek istiyorum:eyv

ketoral

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben şu olayı anlamıyorum yağ değişimi 15.000 km veya 1 yıl diyor... adam 1 yılda 15.000km yapmadı diyelim neden değiştirsin o yağı..15.000 dolmasını beklerim öyle giderim servise..yıl olayı tamamen düzmece..

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben şu olayı anlamıyorum yağ değişimi 15.000 km veya 1 yıl diyor... adam 1 yılda 15.000km yapmadı diyelim neden değiştirsin o yağı..15.000 dolmasını beklerim öyle giderim servise..yıl olayı tamamen düzmece..

kapağı açılıp motor içine giren yağ ilk günden itibaren eskimeye başlar yani özelliklerinde (yağlama-soğutma-temizleme görevleri) azalma olur. piston içindeki yanma-patlama kimyasal olaydır ve etkileri olur. dökülen yağ 1 yılda 5000 km yapsada yıl donunda tazelenmesi motor sağlığı için önemli deniyor.

ketoral

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
kapağı açılıp motor içine giren yağ ilk günden itibaren eskimeye başlar yani özelliklerinde (yağlama-soğutma-temizleme görevleri) azalma olur. piston içindeki yanma-patlama kimyasal olaydır ve etkileri olur. dökülen yağ 1 yılda 5000 km yapsada yıl donunda tazelenmesi motor sağlığı için önemli deniyor.

anladım özelliğini kaybeder ama 1 yıl bence erken 2 yıl falan normal..yeni nesil yağlarda zaten ömürleri uzun..bence servise müşteri çekmek gibi birşey pazarlama taktiği..gerçi maliyetli bir iş değil 4lt yağ + yağ filtresini değiştirmek..

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
anladım özelliğini kaybeder ama 1 yıl bence erken 2 yıl falan normal..yeni nesil yağlarda zaten ömürleri uzun..bence servise müşteri çekmek gibi birşey pazarlama taktiği..gerçi maliyetli bir iş değil 4lt yağ + yağ filtresini değiştirmek..

tüm araç markaları ve yağ üreticileri aynı şeyi söylüyor. ya doğrucular yada ağız birliği yapmışlar. sende bilirsin askerlikte bir söz vardı ya: "yeni bir emir gelene kadar kural bu" ....:cool: