Aracı kaldırırken gelen ses

demonic1905

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ayni sorun benim basima geldi kalkista geri ileri fark etmiyo gart diye ses geliyodu sanzuman kulagi kopuktu onu degistirdim ses biraz kesilir gibi oldu bu sefer arada bi yapmaya basladi arkadasin dedigi gibi egzoscuya gosterdim manifolddan dedi simdi bide ona baktircam ama sanzumanla motor kulaklarina bide egzoscuya goster derim

BunyaminKapicioglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı ses bende de var. Haydaa benim arabada da forumdaki her sıkıntı varmış:) Bana amortisör gibi geldi. Sağ arka tekerden bişeyler kopuyormuş gibi gart gurt ötüyor. Kalkarken ve gazdan ayağımı ani çektiğimde duyabiliyorum sesi. bazı bazı

demonic1905

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arka tekerin orda olduguna eminmisin aga kampana ayari falan yapmadiysan yaylara baktir amatisore aklimada baska bisey gelmiyo arka tarafta yada istetmene bak bakalim oynumuyo mu :)

BunyaminKapicioglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben o sesin kaynağını bulamadım hiç. Pek kafama takmıyorum. En son tüm bakımlarını yaptırdım. Motor iç bakımı hariç yürüründe herşey kontrol edildi. 650 TL para harcadım. O sesle ilgili hiçbirşey bulamadık

demonic1905

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Istanbuldami oturuyosun

cantekin67

Cantekin YAVUZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şanzuman takozu olabilir.

c_cihan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Açtığımız konuya sahip çıkalım :)

fthymk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kusura bakmayın forma giremiyodum aracım yatak sardı bursada ankaraya filan çektirdim yaptırdım derken konuyu filan unuttum

cantekin67

Cantekin YAVUZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Motor ?

ahataha

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şanzıman takozu ve motor kulagını değiştirmen gerekir bence yürüyenden gelen sesi fark edebilirsin orda degilse sorun bu ikisidir bence ve maliyet olarakta ikisi 120 tl civarı tutar ustalıkla toplam 200 den aşağı bir rakama halledersin hertürlü.

Benim aldığım araçta ilk yaptırdıgım işlem buydu. Motor beşik gibiydi vites kolu dans ediyordu şimdi sıkıntısız