Aracı Kontrol Ettiriniz !

ademirtas

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,

Geçenlerde seyir halde aracı kontrol ettiriniz uyarısı çıktı (turuncu) bir süre yol kenarında kontrolleri yaptım ancak gözle görülür kulak ile duyulur herhangi bir arızaya denk gelmedim, ne rolentide titreme vardı ne de çalışmayan bir parçası vardı ( konsol üzerinde) neyse yoluma devam ettim denemek için bir müddet araca yüklendim çekişinde de bir sorun olmadığını anladım. Ertesi günü hemen yetkili servise çektim ve kontrol ettirdim. Aracın debriyaj bas-Çek kontaktörlerinden basıldı uyarısını veren kontaktör arızalanmış. Bu bilgiyi de paylaşmak istedim , olur da böyle bir sorun ile karşılaşırsanız ihtimallerden biri de bu arıza olabilir.

Keyifli forumlar dilerim.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Baki Cali

,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bilgi için teşekkür ederiz. hayırlı günler :)

hsynsef

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ince detaymış sağolun.

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Emeğine sağlık :eyv

Maslaniak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
birde ben paylaşımda bulunayım.. iş arkadaşımızın 2009 symbol ü var, yemeğe gitmek için bindik araca yanlız araç sahibi ve diğer arkadaşımız 110'ar kilo ve ön tarafa oturdular malum araç daracık bizde arkada sıkıştık kaldık :)) birde baktık servis lambası yandı. baktık baktık bi arıza bulamadık ertesi gün arkadaş servise gittiğinde koltuk altında aırbag kablosu geçiyomuş 110 kilo binince kablo ezilmiş :) ve servis lambasını yakmış.

quartal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba, benzer bir problemi ben de yaşıyorum. "Aracı kontrol ettirin" yazısı çıkıyor. Daha önceleri; "fren sistemini konstrol ettirin, ESC kontrol ettirin" yazıları vardı ama artık onlar gitti. Sanayiye elektrikçiye götürdüm, fren müşüründen olabileceğini düşünüp değiştirdi yine düzelmedi. Servise gittim, makineye bağlayıp arıza ışığını söndürdüler. Tekrar ederse gelin kablo tesisatınıza bakalım dediler. Tabi ki tekrar etti.

Debriyaj kontaktör'ünü kontrol ettiler mi bilmiyorum belki ondadır belki de saçma sapan bir yerde bi kabloda problem vardır, göreceğiz.

emrekalayci

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam Merhaba,

Ayni hatalari benim araçta vermeye basladi. Bir çözüm bulabildiniz mi? Fren sistemini kontrol ettirin diyordu simdide araci kontrol ettirin uyarisi verdi. Çözüme ulaştıysaniz paylaşabilir misiniz?

Merhaba, benzer bir problemi ben de yaşıyorum. "Aracı kontrol ettirin" yazısı çıkıyor. Daha önceleri; "fren sistemini konstrol ettirin, ESC kontrol ettirin" yazıları vardı ama artık onlar gitti. Sanayiye elektrikçiye götürdüm, fren müşüründen olabileceğini düşünüp değiştirdi yine düzelmedi. Servise gittim, makineye bağlayıp arıza ışığını söndürdüler. Tekrar ederse gelin kablo tesisatınıza bakalım dediler. Tabi ki tekrar etti.

Debriyaj kontaktör'ünü kontrol ettiler mi bilmiyorum belki ondadır belki de saçma sapan bir yerde bi kabloda problem vardır, göreceğiz.

gkhan92

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracı kontrol ettirin uyarısı 3 gün önce yolda giderken çıktı, bugün aracı tekrar çalıştırdığımda halen yazı vardı, yarın 14:00 da servis randevusu aldım.. bu sorunu pek yaşayan olmaması beni korkutuyor.. Servisteki arkadaş en kötü senaryoda araç beyni değişir 20 bin filan dedi :) korkuyla bekliyorum