Aracım 130 km sonra gitmiyor

euzun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba aranıza yeni katıldım.

1997 model 14e 180.000 km HB bir araç aldım. Beymen diye geçiyor koldan teyp kumandası var hatta teyp bile orjinal. Araç temiz güzel tık ses yok lakin 130km sonrasında bağırıyor ama gitmiyor baskı balata değiştim, tüm bakımlarını yaptım subap ayarı dahil ama sonuç değişmedi. Bir usta tavsiye olarak "motoru sağır açılmamış, egzost komple değiştir ve uzun yola git, giderken normal dönüşünde basarak gel alışşın biraz dedi. Bu arada benzin lpg fark etmiyor. Sorun nedir başına gelen var mı yada bir çözümü.

Teşekkür ederim.

smstsmt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba aranıza yeni katıldım.

1997 model 14e 180.000 km HB bir araç aldım. Beymen diye geçiyor koldan teyp kumandası var hatta teyp bile orjinal. Araç temiz güzel tık ses yok lakin 130km sonrasında bağırıyor ama gitmiyor baskı balata değiştim, tüm bakımlarını yaptım subap ayarı dahil ama sonuç değişmedi. Bir usta tavsiye olarak "motoru sağır açılmamış, egzost komple değiştir ve uzun yola git, giderken normal dönüşünde basarak gel alışşın biraz dedi. Bu arada benzin lpg fark etmiyor. Sorun nedir başına gelen var mı yada bir çözümü.

Teşekkür ederim.
Kardeşim sağır aracın bu yaşa kadar açılmaması ilginç ayrıca bu yaştan sonra açılmasıda biraz zor bana göre (yaşadığım tecrübeyle sabit) bana kalırsa performans testine sok makineye bağlı olduğunda sonuçları verecektir. Ancak bir kaç ustaya daha göstermeden masraf yapma bence.

PRA-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

euzun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Alsında düzde 100km hızlanması iyi asıl film 100 den sonra başlıyor. Egzost komple değiştir dediler son çare onu değiştirmeyi düşünüyorum.

euzun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

euzun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi ümraniye sanayide taaa dedemin arabalarını yaptırdığı 20 senelik ustamız var. Hep ona gidiyoruz. Düşünürsen adresini söylerim çok memnunuz.

Sana zahmet yazarmısın olurda buralarda çözemezsem tabiki giderim.

euzun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Size tavsiyem hiç uğraşmayın müsait olursam bende ilgilenirim orda.
Saray Mahallesi, Fatih Sultan Mehmet Sanayi Sitesi D-3 D:Blok ::no: 14, 34768 Ümraniye/İstanbul ARSLAN OTOMOTİV

Çok teşekkür ederim giderken size mesaj atarım. iyi geceler

Teknisyen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeşim sağır aracın bu yaşa kadar açılmaması ilginç ayrıca bu yaştan sonra açılmasıda biraz zor bana göre (yaşadığım tecrübeyle sabit) bana kalırsa performans testine sok makineye bağlı olduğunda sonuçları verecektir. Ancak bir kaç ustaya daha göstermeden masraf yapma bence.

PRA-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Önce bir kompresyon testi yaptırın. Zamana bağlı olarak segmanlar vazifesini yitirmiş olabilir yada silindir cidarlarındaki aşınmadan dolayı belirli bir aşamadan sonra kompresyon düşüyor olabilir.

Aracı dyno testine de sokabilirsiniz.Kağıt üzerindeki değerlerle motorun verdiği değerler net şekilde anlaşılabilir.

euzun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Önce bir kompresyon testi yaptırın. Zamana bağlı olarak segmanlar vazifesini yitirmiş olabilir yada silindir cidarlarındaki aşınmadan dolayı belirli bir aşamadan sonra kompresyon düşüyor olabilir.

Aracı dyno testine de sokabilirsiniz.Kağıt üzerindeki değerlerle motorun verdiği değerler net şekilde anlaşılabilir.

Bu hiç aklıma gelmemişti çok teşekkür ederim.

YUWERTYUS

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bence Gaz ve Benzin enjeksiyonlarını temizle özel sıvılar var würthün depo içine konan.

ekotron

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ayni arac bende de vardi. 180 km hizi cok rahat goruyordum. Ama tehlikeli oluyor. Senin segmanlatin gitmistir. Tamircide kompresyonunu olctur. Buyuk ihtimal srgman attiracan. Beymenclublar cok seri araclar tup veya benzin farketmiyordu isiklarda cok ivmeli hizlanmasi vardi.