Aracım çalındı 16 KP 313 BEYAZ RENAULT 9

gemsazr9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Polis sormanıza gerek yok bulunursa haber veririz dedi

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Ne Güzel Cevap

Giden Gelse Bediltahirbey Gelirdi Der Babam
Bedil Tahir Bey köyü

Köyün adı kafkas göçünden sonra Osmanlı Devletine gelen Abhaz Eynal ipa Tahir,Maan ipa Şahan,Bagarkan ipa Zuzhan Bey tarafından 3 köy olarak kurulmuştur.Daha sonra gelen sellerden dolayı şuanda ki Balballı olarak bilinen köy günümüzde Bedil Tahirbey ve Bedil Kadirbey olarak iki mahalleden oluşmaktadır.
İdari olarak ayrı olmasına (İki ayrı muhtarlık) olmasına rağmen aslında Bedilkadirbey ile birlikte tek bir köydür. Abhazca ismi "Beydıl " dır. Bolu - İzmit hattında nüfusunun neredeyse tamamı abhaz kökenli olan tek köydür. Bu nedenden dolayı Abhaz gelenek ve yaşam biçiminin halen devam ettiği tek köy olması nedeni ile oldukça önem taşır.
Her ne kadar resmi olarak köyün temsil ve yönetim görevi muhtarlara ait olsa da köyün asıl karar ve temsil yetkileri gelenekler gereği köyün yaşlılarının elinde bulunur.Abhaz yaratılışı adıyla eğitimci bir yaşam tarzları vardır.beşikten mezara kadar saygı en önem verilen kavram olup, tavizi söz konusu olamaz.

UĞUR BAŞAR

Uğur Başar
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ne Güzel Cevap

Giden Gelse Bediltahirbey Gelirdi Der Babam

Aynı cevabı bana da verdiler. "seninle mi uğraşıcaz kaybol" demenin polis sözlüğü işte..

gemsazr9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bugün 8. aya girdik

UĞUR BAŞAR

Uğur Başar
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynen ben de de ses yok :(

gemsazr9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar arabam 1 yıl sonra çenc yapılmış halde bulundu . motor saşi nolar tetrar yazılacak . ruhsat plaka çalındı . sigorta geçti muyene geçti . nasıl olacak ? istanbul anadolu tarafından muameleci tanıdık vs lazım

sorunlar
1. araba annemin üzerine ve başka şehire kayıtlı .
2, bende sadece vekalet var .
3, arabanın hiçbir belgesi yok sadece polisin verdikleri var . şehirler arası yola gidemem . çekici çok tutar . en yakın trafik şubesi motor şasi noyu çaksa muyaneye gitsem .annemler diğer şehirden ruhsat plaka çıkarıp bana yollasa olmaz mı?

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
hangi araçla çenc yaptılarki acaba bence onu bul bir gece sende onu çal o araç senin. ruhsat çıkartırken aracına el koyabilirler malesef :(

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gözün aydın umarım bu brokratik sorunlardan kısa zamandakurtulursun :eyv