Aracım Fazla Yakmaya Başladı

inegöllü

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracım fazla yakmaya başladı arkadaşlar sizce ne olabilir_? Şehir içi bir depo benzin ile 500/550 km gidiyordum şimdilerde 400/430 gidiyor yakıt aynı kullanıcı aynı lakin azalma söz konusu... 2 ustaya gittim bujilerden; enjeksiyondan olurmu dedim o kadar fark etmez reno servisine yönlendirdiler... reno yetkilisinede aynı soruyu yöneltince oda aynı cevabı verdi...boğaz kelebeğini 4/5 ay önce temizllettirdim bütün filitreleri yağını suyunu bakımını 4/5 ay önce yaptırdım sizce arkadaşlar neden fazla yakar lütfen yardım edin.

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracım fazla yakmaya başladı arkadaşlar sizce ne olabilir_? Şehir içi bir depo benzin ile 500/550 km gidiyordum şimdilerde 400/430 gidiyor yakıt aynı kullanıcı aynı lakin azalma söz konusu... 2 ustaya gittim bujilerden; enjeksiyondan olurmu dedim o kadar fark etmez reno servisine yönlendirdiler... reno yetkilisinede aynı soruyu yöneltince oda aynı cevabı verdi...boğaz kelebeğini 4/5 ay önce temizllettirdim bütün filitreleri yağını suyunu bakımını 4/5 ay önce yaptırdım sizce arkadaşlar neden fazla yakar lütfen yardım edin.
buji, buji kabloları, elektronik aksaam, subab ayrı hava filitresi kontrol edilebilir.

inegöllü

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Servise gittim ekstradan bazı parçalarda değişti 1700 tl tuttu sonuç yine hüsran yakıtta yine eski tempomu yakalayamadım delirmemek elde değil...

caglaryagmuroglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Rölanti ayarına bakıldı mı ? Bir de benzini aldığınız yer hep aynı mı ? farklı bir yerden alın yakıt kalitesi de farkeder katkı koyuyorlar hem araca zarar hemde uçup gidiyor tam yanmadan..

inegöllü

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Rölanti ayarına bakıldı mı ? Bir de benzini aldığınız yer hep aynı mı ? farklı bir yerden alın yakıt kalitesi de farkeder katkı koyuyorlar hem araca zarar hemde uçup gidiyor tam yanmadan..

Rölanti ayarında sıkıntı yok ben servise buji veya buji kabloları enjeksiyon temizliği ne gerekiyor ise yapın dedim onlardan hiç bir sorun olmadığını bana ilettiler ama yine aynı farkeden bir şey yok...

inegöllü

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Yakıtıda 1 yıldan fazladır aynı istasyondan almaktayım burada son 4/5 aydan beri yakıt değerleri yükseldi bilemiyorum :(