Aracım ilk anda çalışmıyor

Aliyldz63

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar. 1.6 benzinli lpgli aracım sabah ilk çalıştırmaya çalıştığımda çalışmıyor. Anca lpg tuşuna basılı tutup marşa bastığımda çalışıyor. Fakat çalıştıktan sonra biraz ilerleyip stop ettiğimde tekrar marşa bastığımda normal bir şekilde çalışıyor. İlk başta oto elektirikçiye gösterdiğimde kontakta bir sıkıntı olduğunu söyleyip kontağın kablolarına röle taktı ama sabah tekrar denediğim de aynı sorunu verdi. Değişen birşey olmadı. Sorun ne açıkçası bulamadım

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

92renault9gte

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Lpg tuşuna basıp çalışıyorsa araç gaz da çalışıyor demektir çünkü sıralı sistem araçlar ilk çalıştırma da benzinle çalışır sen tuşa basarak ilk çalıştırmayı gaz ile yapıyorsun açıkçası o sorunun kontaktan olduğunu düşünmüyorum

Aliyldz63

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Lpg tuşuna basıp çalışıyorsa araç gaz da çalışıyor demektir çünkü sıralı sistem araçlar ilk çalıştırma da benzinle çalışır sen tuşa basarak ilk çalıştırmayı gaz ile yapıyorsun açıkçası o sorunun kontaktan olduğunu düşünmüyorum
Peki neden olabilir sizce benzin pompası olabilir mi

92renault9gte

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ayırıcı olabilir

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar. 1.6 benzinli lpgli aracım sabah ilk çalıştırmaya çalıştığımda çalışmıyor. Anca lpg tuşuna basılı tutup marşa bastığımda çalışıyor. Fakat çalıştıktan sonra biraz ilerleyip stop ettiğimde tekrar marşa bastığımda normal bir şekilde çalışıyor. İlk başta oto elektirikçiye gösterdiğimde kontakta bir sıkıntı olduğunu söyleyip kontağın kablolarına röle taktı ama sabah tekrar denediğim de aynı sorunu verdi. Değişen birşey olmadı. Sorun ne açıkçası bulamadım

Merhaba LPG de çalışıp benzinde çalışmıyor ise sorun benzin hattında aranmalı

Aliyldz63

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba LPG de çalışıp benzinde çalışmıyor ise sorun benzin hattında aranmalı
Peki neden ilk başta çalışmayıp bir süre hareket ettikten sonra çalışıyor

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Peki neden ilk başta çalışmayıp bir süre hareket ettikten sonra çalışıyor

Benzin pompası sisteme yeterli yakıtı anca çekiyor olabilir . Şöyle daha anlaşılır olacak Yakıt boruları hava yapıyor yakıt ilk marş da motora gelmiyor .

Aliyldz63

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benzin pompası sisteme yeterli yakıtı anca çekiyor olabilir . Şöyle daha anlaşılır olacak Yakıt boruları hava yapıyor yakıt ilk marş da motora gelmiyor .
Peki teşekkürler

timurozen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim yeni aldığım (2000 model otomatik RTE) araçta da aynı sıkıntı vardı. Gazda çalışıyor, benzinde ilk seferde çalışmıyor çoğunlukla ikinci ama bazen üçüncü ya da dördüncü marşta çalışıyordu. Dün (18 Eylülü 2020) ustama götürdüm. "Büyük ihtimalle banzin pompası 200 TL gibi bir fiyat çıkar dedi. Fakat sonradan komple şamandra setini değiştirmek zorunda kalmış. 500TL+150 TL işçilik ile toplamda 650 TL sıkışmış. Sorun çözüldü.