Aracim su aldi. Nasil kuruturum?

arnold

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar,
Gecen gun yagan Ankara yagmurunda maalesef aracim toplamda 1 lt kadar su aldi. Korkarak servise gittim. Baktim servis beni opecek, eski ustalarimdan birini aradim.

Sonuc: aracimin tahliye giderleri tikanmis ve haliyle tahliye olamayan su aracimin icine dolmus.

Allahtan tam is cikis saatine yakin baslamisti yagmur ve daha henuz baslamisken eve gitmek uzere arabaya gecmistim. Ben kapilardan aldi sanmistim ama on camla kaputun birlestigi noktadan usta tomar tomar yaprak cikardi. Sonrasinda da tahliye giderlerini acti.

Gel gelelim 1 Eylul gunu tatile cikiyorum. Git-gel 2000 km. Gider ayak can sikintisi oldu :(

Su anki sorunlarim ise;
1-Aracin zemini hâlâ nemli, kurutmak icin ne yapabilirim. (Koku olacak)
2-Usta hic bir problem yasamayacagimi soyledi ama yine de sormak istiyorum, malum yola cikacagiz. Aracta herhangi bir ariza olusmasina sebep olur mu?

Canim cok sıkkın. Surc-u lisan ettiysem affola. Tavsiyelerinizi rica ediyorum.

Arac 2010 1.4 TCE Impressor. (LPG'li)

Emrebali05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim başımada bi olay geldi köydeydik mantar toplamaya dağa çıktık arkada 1 damacana su doluydu ve bağlamadan virajlı yollardan geçtik tabi geçerken baya hızlıydım damacana devrildi ve yarısından fazlası bagaja düküldü
stepne kilidinin oldugu yer komple su ve sol arka zemin su içindeydi zemin halısını hafif kaldırıp altındaki süngeri sıkıp içindeki suyu iyice tahliye ettim ve arabayı güneşe çevip kuruyana kadar bekledim orda suan tamamen kurudu ve koku yok

sizde halıyı kaldırıp sügerindeki suyu tahliye edin ve güneşe gelecek şekilde bırakın 2 3 saat
sizin daha az su girdiğinden daha çabuk kuruyabilir tabi kapılar açık bir şekilde tamamen kuruyacaktır

Son düzenleme:

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Güneşin altında camları açık bırakın. Hatta güvenli bir yerdeyseniz kapılar açıkta durabilir. Müdahele etmek istersenizde saç kurutma makinası ile ıslak olan yerleri kurutabilirsiniz.

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Güçlü bir sanayi elektrikli süpürgesi ile çektirebildiğiniz kadar suyu çektirin bence. Sonra tüm kapılar açık olacak şekilde güneşe bırakırsanız kuru. Bildiğim kadarıyla yağmur suyu koku bırakmıyor, saf su olduğu için. Şükredin ki yoğurt suyu, peynir suyu veya süt dökülmemiş..

poseidon999

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Megane 2 de silecek altındaki giderler tıkanırsa içeri su alıyor ama megane 3 te öyle midir bilmiyorum.
Kontrol etmekte fayda var. Uzun bir tel yardımıyla giderler açılabilir.

Kuruması için de yaz mevsimindeyiz sıcak bir günde güneşin altında aç kapıları birkaç satte kurusun. Geçmiş olsun.

ulusoy35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
megane 3 sport tourer sol arka kapı üst kısımdan araç su almış cam tavanın olduğu yerden el tutmacının olduğu yerden bagaj camının olduğu yere kadar ıslaktı ve arka koltukta ciddi ıslanmış yardımcı olacak bir dost varmıdır yada başına böyle birşey gelen varsa teşekkür ederim

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Geçmiş olsun.Kısa sürede kurutmak için bazı oto yıkamacılarda olan kurutma cihazlarından faydalanabilirsiniz.