Aracım su alıyor

siesta23

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İyi akşamlar.Clio 2001 1.4 rxt hb aracım ön sağ taraftan su alıyor.Yağmurlu havalarda ya da aracı yıkadığımda sağ paspas altında su birikiyor.Ön silecek altındaki ızgaraları söküp su tahliye kanal girişlerine baktım tıkalı gözükmüyor lakin en son aracı yıkadığımda sağ paspas altı yine su dolmuş.Radyötör su seviyesinde eksilme yok.Bugün 4 tane 5er litrelik suyu ard arda ön sileceklerin olduğu ızgaraya boşalttım su çamurluk altlarından rahat bir şekilde geldi üst ızgarada su birikmesi de olmadı.Sorun nerden kaynaklanabilir?

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
ızgaranın altındaki saçta çatlak olabilir

oguzkocapicakk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İyi akşamlar.Clio 2001 1.4 rxt hb aracım ön sağ taraftan su alıyor.Yağmurlu havalarda ya da aracı yıkadığımda sağ paspas altında su birikiyor.Ön silecek altındaki ızgaraları söküp su tahliye kanal girişlerine baktım tıkalı gözükmüyor lakin en son aracı yıkadığımda sağ paspas altı yine su dolmuş.Radyötör su seviyesinde eksilme yok.Bugün 4 tane 5er litrelik suyu ard arda ön sileceklerin olduğu ızgaraya boşalttım su çamurluk altlarından rahat bir şekilde geldi üst ızgarada su birikmesi de olmadı.Sorun nerden kaynaklanabilir?

Ustam ortadaki gider ne durumda oraya baktın mı ? Benim Aracım sunrooflu aynı senin dediğin sorunu yaşadım bi gece yağmurluydu sabah bi baktım arabanın içinde abartısız bir damacana su vardı arabayı zor kuruttum kaportacıya gittim sağ tarafta ki gider tıkanmış ondan alıyomuş tıkalı yeri açtı 2-3 lt su da ordan çıktı. Tam kurtuldum dedim her yağmur sonrası aynı sıkıntı devam, bu defa su basmıyor ama ıslak sağ taraf. Bi kaç farklı yere gittim araç sunrooflu ya önüne gelen sunrooftan, sunroofu sökecez diyor. Sunrooftan olsa tavandan su gelir benim ön sağdan biyerden geliyor diyorum, yok ustalar sunroof sökülecek diyor . bende kafayı bozdum sunroofu söksem geri eskisi gibi takamayacaklar birde sorun çözülmeyecek ondan eminim. geziyorum devamlı çılgınlar gibi :) Velhasıl kelam bir ustaya denk geldim namazında niyazında adamın konuşmalarından belli bizi öpmeyecek işimizi çözecek aç kaputu dedi açtım ortada gider var orası tıkalıdır dedi ben tabi ne gideri 2 tane gider var sağ , sol diyorum kendi kendime adam ortada biyere elini soktu avuçla çamur çıkardı ordan bi parçayı söktü bak çamuru görüyormusun dedi temizledi etti taktı borcumuz ne dedim 10 TL versen yeter dedi. Sorunu çözdük daha da araç su almıyo :)

siesta23

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sorun çözüldü suyu ön camdan alıyormuş ön cam fitilleri değişti sorun çözüldü.

Hakanmersin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba benimde benzer sıkıntım vardı sol marşpiyel tıkanmış şişledim gözenekleri açtım şimdi su birikintisi içine giriyorum hiçbirşey yok sorun marşpiyel di