Aracım su eksiltiyor

keskin80

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar aracım yaklaşık 2 aydır su eksiltiyor. 3 günde bir genleşme kavanozu yarıya iniyor. Kaçak kontrolü yaptım bişi
görünmüyor. Yağa su karışması yada suya yağ karışması yok. Araç çekişi iyi.. Bu eksilme neden olabilir acaba?:(

berkay07

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar aracım yaklaşık 2 aydır su eksiltiyor. 3 günde bir genleşme kavanozu yarıya iniyor. Kaçak kontrolü yaptım bişi
görünmüyor. Yağa su karışması yada suya yağ karışması yok. Araç çekişi iyi.. Bu eksilme neden olabilir acaba?:(
kardeşim sogutma borularına iyice baktır benim arac 1 sene calışmadı motorun içine su sızmış yeniden yaptırdım motoru broadwaylerde genellikle olan sorun cekişte hissetmessin bile büyük bi ihtimal motora su kacıyor

*Gökhan42

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende su eksıltme vardı Termostat kapagı ve termostat değişince duzeldi Termostat kapagına 4 tane Su girişi var Zamanla deforme oluyor .. Baktırmanı tavsıye ederm

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Radyatöre iyi baktır,ufak bir sızıntı bile su eksiltirir...

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
VAlla soğutma sisteminde parça çok .
Motor borularından radyatöre , radyatörden kalorifere , kaloriferden LPG bağlantılarına kadar bir sürü boru var .
İlk LPG bağlantılarınızı kontrol ettirin .

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Büyük ihtimalle genleşme kavanozu çürümüştür ve biyerinden çatlamıştır.Diğer ihtimaller ise gaz mikseri,borular ve radyatör.:eyv

keskin80

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
cevaplar için teşekkürler.. Dün bir arkadaşla bosh servisinde bir ustayı ziyarete gittik. Aracımı da gitmişken bi baktırdık öylesine.. Bi baktık ki radyatörün dibinden buhar çıkıyor. 3 gün önce antifiriz koymuştum demek ki kaçak yapan yer biraz daha açıldı ki buharı görmüş olduk.. Radyatör işi neyse de usta motor üst kapak altından aşırı ses var dedi, sanki motorun üstünde ince sesli bi motor daha çalışıyor gibi ses cıkıyor. Fincanlar yada subaplar vuruyor veya ekzantirikte de sorun olabilir dedi nasıl moralim bozuldu anlatamam..

Bu sıkıntı neden olur ki? Birde bana ne masraf açar en kötü ihtimal.?:

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
cevaplar için teşekkürler.. Dün bir arkadaşla bosh servisinde bir ustayı ziyarete gittik. Aracımı da gitmişken bi baktırdık öylesine.. Bi baktık ki radyatörün dibinden buhar çıkıyor. 3 gün önce antifiriz koymuştum demek ki kaçak yapan yer biraz daha açıldı ki buharı görmüş olduk.. Radyatör işi neyse de usta motor üst kapak altından aşırı ses var dedi, sanki motorun üstünde ince sesli bi motor daha çalışıyor gibi ses cıkıyor. Fincanlar yada subaplar vuruyor veya ekzantirikte de sorun olabilir dedi nasıl moralim bozuldu anlatamam..

Bu sıkıntı neden olur ki? Birde bana ne masraf açar en kötü ihtimal.?:

Fincanlar , iticiler , sübabların sağlığına bağlı .
Silindir kapağı sökülecek tekrar toplanacak .

Parçaların sağlamlığına göre değişir .

keskin80

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
peki, konudaki ikinci sorunum olan alüminyum radyatör tamir edilebiliyor mu? Yoksa değiştirmek mi gerekiyor?

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
radyatörü değiştirmen gerekir kaçak da oradan olabilir servisde bi basınç kontrolü yaptır kaçak ortaya çıkar.