Aracim yağ yakmiş acil!!!

hınıslı

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar sanırım conta yanmış arabam çalışmıyor yağda yok ne yapmam gerekiyor....

gokmar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
En sağlamı çekici ile aracı ustanıza götürüp motoru açtıracaksınız ve zarar ortaya çıkacak. Bence boş yere çalıştırmak için uğraşmayın daha büyük zararlar ortaya çıkabilir.geçmiş olsun bu arada

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Yağ yok conta yakmış ? tam olarak anlayamadım bu tanıya nasıl vardınız..

gokmar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İşin aslı bende bu sonuca nasıl vardığını merak ediyorum arkadaşın. Arkadaşın yeterince bilgili olmadığını düşündüğümden daha fazla zarara uğramaması için çekici ile götürmesini tavsiye ettim bende.problemi ve sonucunu merakla bekliyorum

hınıslı

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İhtimali veriyorum çünkü egzosttan su atıyor.

hınıslı

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
conta yanmışsa tamir etmek pahalımıdır.

gokmar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim iki ay önce başıma geldi 1.6 tek nokta enjeksiyonlu benim ki. Üst kapak açılınca üst kapak da önceden kalma çatlaklar vardı üst kapak değişti. Eksantrik mili aşınmış açılmışken o da değişti. Yağı filtresi contası işçiliği derken 800 900 civarı bişi harcadım. Sende sadece conta yanıksa işçilik dahil 300 400 civarı gider. Ama bende yağ bitme yoktu sadece egzostan suyu boşaltmıştı. Sen yağ kalmamış diyorsun. Gözünü korkutmak istemem ama senin biraz daha fazla masrafın çıkabilir. O yüzden çalıştırıp götüreceğim diye uğraşma aracını en sağlamı çekiciye yüklemek olur