Aracıma otomatik cam kaldırma modülü hakkında yardım :)

Burak Aslan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Olsun :) Teşekkür ederim yine de yardımlarınız için . Kesin kararımı verdim yaptırmaktan vazgeçtim . :)

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sağlık olsun , yardımcı olmak görevimiz her zaman :)

Ben sizi emin olmadığım bir konuda asla yanlışa sürüklemek istemem..Alıp takarsın 2 gün sonra yavaş iner kalkar . Boş yere baş ağrıtmaya gerek yok :)

Burak Aslan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sağlık olsun , yardımcı olmak görevimiz her zaman :)

Ben sizi emin olmadığım bir konuda asla yanlışa sürüklemek istemem..Alıp takarsın 2 gün sonra yavaş iner kalkar . Boş yere baş ağrıtmaya gerek yok :)

Hem öyle düşündüm . Hem de araba çok yakıyor . Ben yakıtıyla başa çıkamıyorken keyfi değişimlere gerek yok . Yaza hele bir girelim babacığımın işleri düzelsin :D yeni birşeyler bakarız artık .

SİNBA

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar bu işin yapımı var,çokta güzel oluyor.Dört camda elektrikli yapılıp kapılara düğmeler konuluyor,ardından otomatik kaldırma modülüyle dört camın sırasıyla (uzaktan kumandayla kapıları kilitleyince) kendiliğinden kapanması sağlanıyor.Ancak internette Üniversal cam motoru diye satılan motorların gücü tek başına bu işe yeterli olmuyor.Rölelerle ayrıca besleme çekmek gerekiyor.Buda gerçekten zor bir iş,hem iyi bir usta olacak hemde üşenmeden o işe vakit harcayacak,zor bulunur.Ama imkansız değil tabiiki.Mesleği elektrik,elektronik,oto elektriği olan yada bu işlerden bir miktar anlayan bir arkadaş üşenmeyip uğraşırsa pekala yapabilir. İhtiyaç duyacağı bolca vakit,sabır eh bir miktarda teknik destek.İlk ikisini bilememde teknik destek konusunda yardımda bulunabilirim.

cehennemli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hiç bulaşma, cam motoru orjinal alırsan tane 400 lira falan yan sanayi 200 lira mı ne yanlış hatırlamıyorsam.
eee mecbur iki tane alacaksın, tesisat mesisat dert değil fasa fiso..... ama cam motoru çok para...

burakdemirel

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben salça olmak istiyorum arkaları otomatik yapmak için neler yapa bilirim ?

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hiç bulaşma, cam motoru orjinal alırsan tane 400 lira falan yan sanayi 200 lira mı ne yanlış hatırlamıyorsam.
eee mecbur iki tane alacaksın, tesisat mesisat dert değil fasa fiso..... ama cam motoru çok para...
R-19 un orjinal cam motoru 150 TL ( Benim sağ arızalıydı yaptırmamıştım ) Renault 9 un daha uygundur .
Ben salça olmak istiyorum arkaları otomatik yapmak için neler yapa bilirim ?
Senin arabalarla yeni symbol aynı sistem olduğundan , servisten parça tedarik edip yaptıracaksın .

cehennemli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
R-19 un orjinal cam motoru 150 TL ( Benim sağ arızalıydı yaptırmamıştım ) Renault 9 un daha uygundur .

Senin arabalarla yeni symbol aynı sistem olduğundan , servisten parça tedarik edip yaptıracaksın .

daha 3 ay önce sordum parçacıya...
ama bnm sorun motorda değilmş, çözdüm en sonunda :D canavar oldu camlar o ayrı :D

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
daha 3 ay önce sordum parçacıya...
ama bnm sorun motorda değilmş, çözdüm en sonunda :D canavar oldu camlar o ayrı :D
Bende geçen sene bu aylarda sormuştum :D Orjinal dedilerdi
N CAM KRKOSU MEKANZMASI SOL ELEKTRKL (RENAULT R19) ORJNAL - Oto Yedek Para, Balata Buji, Ya, Bobin, Enjektr, Tampon, Far
E parçacımda da aynı fiyat .
( Sağ Taraf )

Burak Aslan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben vazgeçtim ya bu kadar çok yakan arabaya binilmez :)