Aracımdaki xenon kit'i söktürdüm!

AdnanSim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abiler merhaba size bir konu hakkında bişeyler paylaşmak istiyorum.Bundan 1 sene önce falan (tam hatırlıyamıyorum) xenon kit aldım..tabi piyasada HID adında satılan çin malı xenonlardan.aslında almazdım da takas sonucu geldi bana.(Spor yaylarım araca uymayınca adama geri yollayıp xenon almıştım.)Neyse araca taktık her gelen selektör yapmaya başladı,babama verdim arabayı şöyle karsıdan gelirken baktım da gerçekten göz alıyor.far ayarı tam doğru bile olsa dağılan ışık göz alıyor..bütün ışığı dağıttığı için yere de doğru düzgün ışık vermiyor.hepsi havaya gidiyor.hiç memnun kalmadım :sinirli ve geçen hafta söktürdüm.orjinal sarı ampülleri taktım magnetti marelli (55/60w)markası size çok ciddi söyleyebilirm ki xenon dan daha iyi yol gösterme performansı var,çünkü ışığı dağıtmadan yere veriyor.şu ara deneme amaçlı 100w sarı camlı jdm tipi ampüllerden var onlarda hiç fena değil tavsiye ederim.yani uzun lafı kısası farlarınız da mercek yoksa sakın xenon takmayın.:eyv Bu kardeşinizi dinleyin pişman olmazsınız:)

şu an aracımdaki ampüller;
sarı camlı carub marka 100w
dsc0452kg.jpg

kangomania

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynı şeyleri bende yaşadım. Halojen için yapılmış farlarda en iyi tercih halojen ampuller.

AdnanSim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bundan sonra xenon mu uzak dursun almıyım :aytuğ

bilalrx

Bilgi Girilmemiş
kaliteli ve orjınal olmayan xeneon setler ve ayarsız far düzenekleri sorun yaratır...
güçlü ve düzgün ayarlı olmayan xenonlar siste-yağmurda-karda da görüş sorunu yaratır...
yazın açık havada güzel görünür ayrı mevzu...:cool:

AdnanSim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Millet kör olmaktan xenon'un güzelliğinide göremiyolar ki abi :aytuğ

admiral

Barış KARA,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim aracımda mercek far var ve xenon kullanıyorum, mercek ışığı topladığı için rahatsız etmiyor.

Mercek far olmayan ve far ayarı bozuk olan araçlar trafikte çok kötü durumlara sebep olabilir.

AdnanSim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mercekli xenon tavsiyemdir her zaman:eyv

*Burak Yılmazer

Burak Yılmazer,
Başkan
34-İstanbul
Merceksiz takmamak lazım ucuzladı diye herkes takıyo malesef amaç görüntü ama çevre rahatsız oluyo

onur-d

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
100W ampul için role baglandımı

BOGA

Güray BOĞA-İZMİR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kesinlikle katılıyorum kardeşim, trafikte bu tarz araç kullanan duyarsız kişilerin kulağını çok çınlatıyorum. :)