Aracımdan gelen gıt gıt sesi

karadas87

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
s.a arkadaşlar aracım 0,9 tce 2013 arabayı ilk çalıştırdığımda gıt, gıt sesi duyuyorum (bir insanın yudumlayarak su içmesi gibi) yada şişeden sıvı boşaltınca hava basıncından dolayı gıt gıt sesi çıkar ya aynı onun gibi.. ses gelmekte umarım anlatabilmişimdir :) bu ses aracın motorun sağ kısmında geliyor gibi bazen 5 saniye veya 10-15 saniye sürmekte araba ısındıktan sonra yada 2-3 defa gaza bastıktan sonra kesiliyor ne olduğunu çözemedim bu sorunu yaşayan var mı ne olabilir... bunun için servise gitmeli miyim sizce... ?

PauLord61

Mehmet İNCE,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aleykümselam , bi servise göstermekte fayda var ilk kez duydum şahsen bu şekilde bir olay.

doktoritsa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende 2013 1.2 icon var bahsettiğiniz sesten a bende de var aracın sol tarafından geliyor ilk çalıştığında geliyor ses ısınınca kesiliyor

megane23

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
devirdaim suyunun sesi olmasın?

karadas87

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ama her zaman gelmiyor bu ses bazen geliyor ve önceden yoktu bu iki aydır var

elpida

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araçlar ile ilgili olarak OTS mektubu gelmişti bana. Sanırım üretimden kaynaklanan bir kusur vardı 2013 model ve öncesi araçlar için. fren hortumu davlumbaza çarpıyormuş. Yetkili servise götürüp ücretsiz onarımını sağlamışlardı. Aracınız 2013 ve öncesi ise bence bir yetkili servise götürün.

karadas87

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
öyle yapacam artık bu cumartesi götürecem inş. motordan inleme sesi de duyuyorum bazen onu da soracağım bi şanzıman yağını kontrol etsinler.. bakalım ne diyeceklere..