Aracımı Değiştiricem Yardımcı Olurmusunuz?

FelixCrail

Ömer Sirel, Renault Modus 1.6 Dynamique,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eski vw teknisyeniyim. Dsg şanzımanın içinde kavrama denen parça var. Aynı parça edc de de mevcut. Gidip toyota corollanın otomatik şanzımanını açın bakalım içinde ne var? Bildiğimiz şeyleri söylüyoruz. Bazıları gibi ordan burdan duyduklarmızı başkasına iletmiyoruz

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eski vw teknisyeniyim. Dsg şanzımanın içinde kavrama denen parça var. Aynı parça edc de de mevcut. Gidip toyota corollanın otomatik şanzımanını açın bakalım içinde ne var? Bildiğimiz şeyleri söylüyoruz. Bazıları gibi ordan burdan duyduklarmızı başkasına iletmiyoruz

hocam daha iki mesaj önceki yorumunda dsg ve edc de baskı balata yoktu şimdi kavrama var oldu, şanzımanın açılımı bile Efficient dual clutch tranmission daha ne diyeyim.

onu geçtim forda laf atıp renaultu hariç tutup, forda berbat yazıp renaultu sıkıntısız ilan etmek bence çok son derece komik çünkü bu BMW 116 mavi olanı BMW 116 kırmızı olanından kat ve kat güçlüdür demek gibi bir şey.

her iki şanzıman tamamen aynı şanzıman, tekrar ediyorum C4,Focus,Fiesta, tüm EDC 1.5 dci lar, Peugeot 308ler vs hepsindeki şanzıman Getrag 6DCT250 dir.

bu arada hocam bende Volvo servis müdürüyüm, özetle emin ol ben gayet ne dediğimi biliyorum onunda yanısıra C4 Comfort plus otomatikte sürdüm 9 ay, clio edc 1.5 dci da sürüyorum 7 aydır :)

bu şanzımana c4 dende, clio 4edc sahibi olduğumdanda merak sardım ve büyük sorunlar yaşadığım ayrıca pimpirikli biri olduğum için iyiden iyiye araştırmıştım.

size şöyle söylim hocam piyasadaki en kral,en sorunsuz hatta tek sorunsuz diyebilecğim otomatik şanzıman Volvo'ya ait s60larda kullanılan Powershiftdir.

sebebi ise S60da kullanılmak üzere Volvo Getraga bu şanzımanın artık kuru değil yağlı şanzıman olmasını emretmiş ve hatta adı S60 wet clutch powershift olarakta geçer birçok yerde.

onun yanısıra baskı yüzeyi ve kalınlığı artı hammeddesi değişmiştir, şu an altımda hem clio 4 edc var (32binde 2014) hem S60 1.6 d2 var (2012 150binde) emin ol S60'a bin dersinki bu şanzıman daha 5binde, clioya bin dersinki bu şanzıman 120binde.

FelixCrail

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Baskı balata ile kavrama aynı yapıdaki parçalar mı demek istiyorsunuz

Bu arada sadece meraktan soruyorum yanlış anlamayın hangi volvo servisi sizinki ( iş ortağı olabiliriz diye soruyorum)

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Baskı balata ile kavrama aynı yapıdaki parçalar mı demek istiyorsunuz

Bu arada sadece meraktan soruyorum yanlış anlamayın hangi volvo servisi sizinki ( iş ortağı olabiliriz diye soruyorum)

Adana Ceylan otomotiv diye geçiyor firma aslında kamyon ve otomotivde vardı ürün gamı kapsamında ama 2013 yılında bıraktık artık sadece iş makinası grubunun satışı ve servisine bakıyoruz, bir yandanda Ceylift adı altında Forklift üretiyoruz yerli üretimi tamamen %100 yerli parçalarla tumosan motorla birde treyler üst gövde üretimimiz var.

kardeş kusura bakma sabah sabah güne sert başladım affola ama cidden yanlış bilgilendirme oldumu konu geride silinemiyoır sonra insanlar o yanlışları okuyup taşıyor çok üzülüyorum.

FelixCrail

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Olur insanlik hali alinmadim yazdiklarina.

Firsat olunca resimli olarak bahsettigim parcalari koyarim.

O bolgede otokocla calisiyorum. Sizle anlasmamiz yok. Sadece yetkili binek servislerle calisiyoruz

desiredesire

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben şimdi citroen c4 alayim mi almayayim mi? :)

...And Justice For All

FelixCrail

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Valla ben almam tanidiklarima da tavsiye etmem.karar sizin :)

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben şimdi citroen c4 alayim mi almayayim mi? :)

...And Justice For All

dostum diğer arkadaşında dediği gibi karar senin, yine diğer arkadaşın söylemiş olduğu Adana otokoç ile oldukça içli dışlıyım orası hem Volvo hem Ford satış/servis ve sana emin ol derim C-Max hiçte söylediğin gibi satılması zor bir araç değil.

piyasada aile kuranların, şahsi araç alan ailelerin neredeyse %80 in tercih ettiği ve bir tanesi bile şirket aracı olmayan araçtan söz ediyorsun, son ama son derecede kullanışlı ve kral bir alet emin ol çok beğenirsin.

sonuçta çıkarım varmı? yok sana sadece insan olarak yardımseverlikle git bir iyiden iyiye bak incele test et derim ama beğenmiyor ve düşünmüyorsan saygı duyarım kardeşim.

bu arada hızlı elden çıkarmak başka bir konu, zarar etmemek başka bir konu.

bugün grande punto yada punto/linea satıyorum dedinmi doğru fiyatıda koydunmu 2 günde satılır ama sıfırı 50bintl 2013 ikinci eli 35bin yani değer kaybı muazzam ama hızlı satılıyormu satılıyor.

bugün ikinci el C-Max al 55bine emin ol 2günde satılmasa bile 2 ayda satılır öyle elde patlayacak bir araç kesinlikle değil ve 55e aldıydsan 54e satarsın o derece güveniyorum.

C4 gelince bence C4 yine C-max sınıfında bir araba ikinci el olarak öyle zarar ettirmez ama ha satıyorum dedinmi iki günde satılacak araç kesinlikle değil bizim 2012den bu yana şirket araçlarımız clio4,c4 ve latitude hepside bünyemizde satın alınma yani kiralık değil, değişim geldiğinde C4 leri okadarda hızlı satamamıştık.

zaten bugün sahibinden.com a bakarsan (Exclusivemidir nedir o hariç) tüm C4 ler beyaz comfort ve comfort plus şirket araçları neredeyse %90 şirket aracı olan bir modelden söz ediyorsunuz.

şahsen Cmax değilse kararınız benim şahsi yorumum C4 de almazdım en büyük zayıf noktası benim için özellikle aile taşıyorsam kötü yol tutuşu olurdu diyorum ya lastik hafiften bile aşındımı ön taraf her yerde araba daha 30km/h göbekten dönerken ötermi :)

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Olur insanlik hali alinmadim yazdiklarina.

Firsat olunca resimli olarak bahsettigim parcalari koyarim.

O bolgede otokocla calisiyorum. Sizle anlasmamiz yok. Sadece yetkili binek servislerle calisiyoruz

yazdıklarıma bakıyorumda sabah sabah aç karnıma agresif davranmışım tekrardan özür kardeşim boşver gitsin arkadaşında konusunu lekelemeyelim , onunda hakkında hayırlısı bakalım

yacun

Yalın ACUN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende citroen c4 cactus veya ford c-max öneririm cactus bagaj ve arka diz mesafesi olarak sizi tatmin eder c-max tatmin etmenin 1 adım ötesini yaşatır:D aracınıza talip olabilirim;)