Aracımın Ön Konsolundan Gelen İlginç Sesler

salvador03

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
o kadarda değil arkadaş sende ))
reno o kadar kötü araba olsa, motorlarını mercedes kullanmazdı

tavanı yüksek o kadar...clio3 un temizi bile golften güzeldir bence ))

Abi troll mü yapıyosun şuan clio golften iyi diyosun farkındamısın :)))

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş

Abi troll mü yapıyosun şuan clio golften iyi diyosun farkındamısın :)))

troll değil kafa yapmak galiba..)) biz eski nesil olduk artık..))
kafa yapmıyorum evet..
temiz bakımlı bir clio3, golften daha iyi iş yapar...

araba çok elektronikti, kapıları sağlam tok ses vardı, ama torpido kalitesi dandikti...
tavanı yüksekti, koltuklar aşağıdaydı, koltuğun içine gömülüyodun....
sesi sistemi dokunmadıktı ama hoparlörlerde iş yoktu..
ses sistemi güzeldi diyenler , müzik dinlememiş adamlardır..
scenic 2 nin bile ses sistemi 100000 basardı )))

gözlemlerim bunlar...

benim fikrim bu...golf alacağına, sendeki araba sende kalssın )))

alacaktan toyota corolla alacan....golf almak için clio bırakılmaz bence ))

Son düzenleme:

asarigul

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yaşım 53. 2014 den beri 2 arabam da clio 4 . İlki joy 1.2 benzinli .şimdiki arabam ise ikon dizel 90 bg .İnanır mısınız zevk almasam ve memnun olmasam bu yaşta clioya binmem.Ancak gerçekten 2 aracımda da öyle kötü tirim sesleri,gacırtı,gucurtu duymadım.Sessiz, öyle rüzgar sesi,kapı sesleri,gögüs sesleri iki aracımda da yoktu.Flaş bellekte bütün müzikleride tatmin edici bir ses sisteminde dinlemekteyim. 1984 den beri araç kullanmaktayım.işim gereği iş yerinde her gün değişik araçları kullanmama rağmen clio ya binince daha farklı olmakta. Bu arada eski Golf 5 araçları anlarım. Ancak bu günkü golfler, jettalar ve toyotalar nazik araçlar, hatta yiyenimde yeni jetta var. bir kere sürdüm, öyle tok iç açıçı bir araç değil.Saygılarımla.

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yaşım 53. 2014 den beri 2 arabam da clio 4 . İlki joy 1.2 benzinli .şimdiki arabam ise ikon dizel 90 bg .İnanır mısınız zevk almasam ve memnun olmasam bu yaşta clioya binmem.Ancak gerçekten 2 aracımda da öyle kötü tirim sesleri,gacırtı,gucurtu duymadım.Sessiz, öyle rüzgar sesi,kapı sesleri,gögüs sesleri iki aracımda da yoktu.Flaş bellekte bütün müzikleride tatmin edici bir ses sisteminde dinlemekteyim. 1984 den beri araç kullanmaktayım.işim gereği iş yerinde her gün değişik araçları kullanmama rağmen clio ya binince daha farklı olmakta. Bu arada eski Golf 5 araçları anlarım. Ancak bu günkü golfler, jettalar ve toyotalar nazik araçlar, hatta yiyenimde yeni jetta var. bir kere sürdüm, öyle tok iç açıçı bir araç değil.Saygılarımla.

katılıyorum sana abi...
ben de megane 1 var...daha önce kaza yapmış...
ön far değişmiş, bi de ön kaput sadece yumruk kadar ezilmiş düzeltmşler...ön kaputta boya yok diye geçiyor...podya ön kısım bile orjiinal...sadece darbe yemiş yani...

ama inanır mısın abi o küçük darbeden, direksyon mili bilyasında boşluk oluşmuş,
teybin bi düğmesi içine kaçmış falan....

yani demek istediğim o anlatılan sesler belkide kazalı darbeli olduklarından geliyor olabilir...

clio 4 bence güzel araba yani...renonun o sesleri bilipte o şekilde satacağına inanmıyorum şahsen ))

sharkemre

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
troll değil kafa yapmak galiba..)) biz eski nesil olduk artık..))
kafa yapmıyorum evet..
temiz bakımlı bir clio3, golften daha iyi iş yapar...

araba çok elektronikti, kapıları sağlam tok ses vardı, ama torpido kalitesi dandikti...
tavanı yüksekti, koltuklar aşağıdaydı, koltuğun içine gömülüyodun....
sesi sistemi dokunmadıktı ama hoparlörlerde iş yoktu..
ses sistemi güzeldi diyenler , müzik dinlememiş adamlardır..
scenic 2 nin bile ses sistemi 100000 basardı )))

gözlemlerim bunlar...

benim fikrim bu...golf alacağına, sendeki araba sende kalssın )))

alacaktan toyota corolla alacan....golf almak için clio bırakılmaz bence ))

kardeşim golf ü seven biri değilim hatta tasarımları bana çok ucube geliyor ama kalite olayına geleceksek clio ile golf ün adı aynı cümlede bile geçmez hiçbir konuda zaten arada sınıf farkı var gelelim o çok övdüğün japon tenekesi corolla ya son çıkan corolla ları o 90 lardaki efsane kasa gibi sanıyorsan çok yanılırsın yalıtım berbat , trimleri golf e oranla çok daha kalitesiz ve birçok motorunda da sorun olan bir araç corolla lar (4d4 dizellerin yağ yakması , benzinlilerin performans sorunları gibi gibi ) yani golf ün tasarımını beğenmeyebilirsin eyvallah ama kalite konusunda C sınıfında hiçbir model golf ün yanına yaklaşamaz ne corolla sı ne astra sı megane ı veya focus u vs...

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
kardeÅŸim golf ü seven biri deÄŸilim hatta tasarımları bana çok ucube geliyor ama kalite olayına geleceksek clio ile golf ün adı aynı cümlede bile geçmez hiçbir konuda zaten arada sınıf farkı var gelelim o çok övdüÄŸün japon tenekesi corolla ya son çıkan corolla ları o 90 lardaki efsane kasa gibi sanıyorsan çok yanılırsın yalıtım berbat , trimleri golf e oranla çok daha kalitesiz ve birçok motorunda da sorun olan bir araç corolla lar (4d4 dizellerin yaÄŸ yakması , benzinlilerin performans sorunları gibi gibi ) yani golf ün tasarımını beÄŸenmeyebilirsin eyvallah ama kalite konusunda C sınıfında hiçbir model golf ün yanına yaklaÅŸamaz ne corolla sı ne astra sı megane ı veya focus u vs...

2005 model toyota corolla sürdüm...terraydı galiba...
o dediğin seslerin hiçbiri yoktu...
hatta arkadaşım ilk aldığında hız denemesi yaptı ibreyi sona yakın dayamıştı...))
hiç perfomans düşüklüğü yoktu
(motorun iyi oldğunu öyle kontrol etti kafasına göre...akıllısı bulmaz beni )) )

golfte sürdüm...dediğim şeyler vardı...
c sınıfında olabilir ama torpidosu ve ses sistemi zayıftı..

param olsun toyota corolla terra alırım...o dediğin golfleri aynı paraya satsalar bile almam ondan ))

golf içinde clio4 den vazgeçmem....

asarigul

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bizim en büyük yanıldığımız nokta bu araçlar belli standartlarda kullanılmak üzere üretilmiştir. Biz bu araçları hor kullanırsak,kaputun nerden açıldığını bilmeyen,içtiği çay bardağını kaportanın üstüne koyan ,yağlı tulumu ile kararmış ayakkabısı ile araca binen ustaya teslim edersek. aracın kapısını impala kapısı gibi vurarak örtersek, kapasitesinin üstünde yolcu bindirirsek bize 200 lük doç ve inter pikapda dayanmaz.Bende 2014 yılından önce Eski kasa doğan ve Tempra vardı, İnanır mısınız doğana 10 sene, sonra Tempraya 14 sene bindim .Tık ses yoktu. Tempranın içine binenler maşallah abi ses yok derlerdi. Geçen 2017 model araç 8 aylık Clio 4 bir arkadaşım alacakmış bana gösterdi araç 27000 km de her taraf hor kullanılmış, ben bu aracı aldırmadım. Anlayacağınız biz bu araçları koruduktan sonra Türkiye şartlarında clio 4 en iyi araç.

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bizim en büyük yanıldığımız nokta bu araçlar belli standartlarda kullanılmak üzere üretilmiştir. Biz bu araçları hor kullanırsak,kaputun nerden açıldığını bilmeyen,içtiği çay bardağını kaportanın üstüne koyan ,yağlı tulumu ile kararmış ayakkabısı ile araca binen ustaya teslim edersek. aracın kapısını impala kapısı gibi vurarak örtersek, kapasitesinin üstünde yolcu bindirirsek bize 200 lük doç ve inter pikapda dayanmaz.Bende 2014 yılından önce Eski kasa doğan ve Tempra vardı, İnanır mısınız doğana 10 sene, sonra Tempraya 14 sene bindim .Tık ses yoktu. Tempranın içine binenler maşallah abi ses yok derlerdi. Geçen 2017 model araç 8 aylık Clio 4 bir arkadaşım alacakmış bana gösterdi araç 27000 km de her taraf hor kullanılmış, ben bu aracı aldırmadım. Anlayacağınız biz bu araçları koruduktan sonra Türkiye şartlarında clio 4 en iyi araç.

Abicim kimse standart dışı hor kullanmiyor. Hor kullananlarin zaten bu seslerden umrunda degil.arabasini sevenlerin umrunda.

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
katılıyorum sana abi...mesela adam yazmış teybin oralardan trim sesi var....
nalet olsun cllio 4e )))
ön camın oradan rüzgar sesi var...nalet olsun renoya ))
falan filan...

kaza değil darbe bile olsa teybin içindeki kabloların soketlerini kırmış, cam fitillerini oynatmış olabilir...

benim araba sağdan darbeli...kazalı değil...
poryalar, kaput orjinal, çamurluklar orjinal ))

ama kaputta yumruk kadar boya var köşede..
bu hafif darbe, arabaya ne yapmış...
benim gözlemlediklerim...
1- amortisör podyasını dibinden çatlatmış..açılma var.
2- ön kaputta 3 adet kablo soketini kırmış..
3- teybin düğmesini kırmış
4- direksiyon milinin bilyasnda boşluk oluşturmuş, iç taraftan...
5- darbeyi yediği taraftan ön camı alttan tutan plastik düşmüş..

darbeyle olmuş bu....ön kaput, yan çamurluklar değişecek şekilde olacak kazayı düşünemiyorum bile )))

demek istediğim...temiz , darbesiz bir clio4...hepsine bin basar)))

dediğin gibi abi türkiye şartlarında ve günümüz teknoloiisine göre kulllanılabilecek araba odur...

EKE86

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende 3 yıldır 2012 model clio 3 kullanıyorum. Benim gözlemlediğim ön koltuklar hariç clio 3, clio 4'ten daha kaliteli bir araba. Clio 4'te bazı noktalarda işçilik daha iyi bunuda atlamayayım. Trim sesine gelince. Arkadaşımda 30000 km'de 2018 honda civic var ve aracını çok titiz kullanır. Buna rağmen bolca trim sesi onda da mevcut. Belli bir segmentte olmadığı sürece bu trim sesleri geliyor maalesef. Ben kendimce würth silikon spreyle çözüm buldum ve gerçekten gayet güzel oldu. Büyük oranda kesildi sesler. Denemenizi öneririm.

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi