Aracımın Yakıt Durumu Sizce Nasıl?

DARK TOWER

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracım İzmir'den İstanbul'a getirildi. Eskihisardan feribota da binildiğini varsayarsak aşağı yukarı 675 km de 150 lira benzin tüketmiş. Sizce şehir içinde km. başına kaç yakabilir aracım. İstanbul trafiğini de varsayarsak lpg takmamı önerir misiniz?

icouldnt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
https://www.youtube.com/watch?v=g4RDpbWqn4c

video kendi çekimim..

aracım 94,000 de . bence taktırma derim. gerek yok zaten..

o lpg nin ne kadar zarar vereceği ortada zaten.

sonuçta benzin yerine kuru yakıyorsun.. subap ayarları vs vs .. saymakla bitmez.

senn tükettiğin km de 0,22 güzel . benzine devam

FelixCrail

Ömer Sirel, Renault Modus 1.6 Dynamique,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Lpg hakkında kulaktan dolma bilgilere güveniyorsanız benzinde kullanmaya devam edin.

DARK TOWER

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Lpg hakkında kulaktan dolma bilgilere güveniyorsanız benzinde kullanmaya devam edin.
Kulaktan dolma bilgilerden demek istediğiniz nedir? Pek lpg konusunda bilgim yok açıkçası.. Malum istanbul'a yeni geldiği için araç ve mesafeler bayağı bir uzun olduğu için şehir içinde benzin tüketimi çok olur diye düşünmüştüm.

BaselTuning

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Verileri okuyunca dizel araçtan mı bahsediyorsunuz diye düşündüm. Şehir içinde dizeli 150 TL ile 750km civarında yapıyor çünkü. (yaklaşık 100 km'de 5,2 litre dizel) Şehir içinde (istanbul şehir içi) genel olarak uzun yoldaki 90-100 arası sabit gidildiğinde sarfettiği tüketim ile %50 fark oluyor.

DARK TOWER

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Verileri okuyunca dizel araçtan mı bahsediyorsunuz diye düşündüm. Şehir içinde dizeli 150 TL ile 750km civarında yapıyor çünkü. (yaklaşık 100 km'de 5,2 litre dizel) Şehir içinde (istanbul şehir içi) genel olarak uzun yoldaki 90-100 arası sabit gidildiğinde sarfettiği tüketim ile %50 fark oluyor.
Taktırmamda fayda var diyebilir misiniz?

BaselTuning

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben olsam taktırmam ama sadece yakıt anlamında kâr %40 oluyor yaklaşık olarak. şehir içinde 30 kuruş yakacaksa aracınız lpg'den sonra 18-20 kuruşa düşecek. yani 10000 kmde 1000 TL kâr etmiş olacaksınız. Hesabınızı siz daha iyi bilirsiniz.

FelixCrail

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kulaktan dolma bilgilerden demek istediğiniz nedir? Pek lpg konusunda bilgim yok açıkçası.. Malum istanbul'a yeni geldiği için araç ve mesafeler bayağı bir uzun olduğu için şehir içinde benzin tüketimi çok olur diye düşünmüştüm.

Size değil icouldnt a söylemiştim

FelixCrail

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim arabam 110.000 kmdir lpgli. Takılalı 10 sene olmak üzere nerdeyse. Ben tavsiye etmeyim de kimler etsin :)