Aracımın Yakıtı Çok Fena Lütfen Yardım..

sercansanli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar 2004 model megane 2 hactbag bir aracım var otomatik 1.6 aracım 72.524 Km'de bakımları yeni yapıldı bujileri hafa filitresi yağı

aracım haddinden fazla yakıyor bunun nedenini öğrenmek istiyorum 100 tl lik benzin aldım 120 km anca gitti. ( şehir içi )

14.4 yakıt tüketimi yazıyor yol bilgisayarında. yardımcı olabilecek bir arkadaş arıyorum tavsiyesi olan varsa.

bu arada aracı yeni aldım.

selim_ugur

Selim Uğur ŞAHİNTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle Kendinizi Buradan Tanıtırsanız Sizi Daha İyi Tanımak Adına,

sercansanli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kusur için affedin. hemen ilgileniyorum.

PauLord61

Mehmet İNCE,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracın fabrika verisi 10.5 lt şehir içi yani 11 lt civarı şehir içi normal ama 14 lt lerde olması bazı soruları akıllara getiriyor. Bunlar kullanım sitiliniz, aracın bakım durumun( motor yağı değişimi, buji değişimi , filtrelrrin değişimi vb ) gibi. Bunlarıda belirtirseniz daha fazla yardımcı olabiliriz [emoji106]🏻

Sent from my iPhone using Tapatalk

sercansanli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araç Bakımdan Yeni Çıktı Nasıl Desem Yağı Hava Filtresi Polen Filtresi Bujiler Lastikler Bunların Tamamı Orjinal Olarak Değişti. arabayı yeni aldığım için servisinde hepsini itinalı bir şekilde yaptırdım. arabayı almak istediğimde biraz aklımda soru vardı elbet otomatik olmasından yana fakat 10 kuruş fazla yakar dedim çok çok. evdeki hesap çarşıya uymadı. bunun bi ayarı varmıdır. yada bunlardan başka baktırmam gereken. şuradan olur dediğiniz bi yer varsa ustasına götürüp baktırayım. sanayi ye gittiğimde aldığım cevap abi tüp taktır :)

sercansanli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu arada aracım hem kozmetik hemde km olarak mükemmel. yorgun bir araç değil. fotograflarını ekleyebilirim. istenirse.

mehmet_ozturk05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba gaz taktırmanızı öneririm . Bu size maddi olarak getirisi olacaktır

sercansanli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba gaz taktırmanızı öneririm . Bu size maddi olarak getirisi olacaktır

lavato marka tüp taktırmayı düşünüyorum bu ay sonu fakat benim anlatmak istediğim şu aslında. sonuçta bu araç ilk benzinle çalışacak sonra tüpe geçecek benim iş yerim 2.4 km uzaklıkta araçla gidip geliyorum işe gidene kadar anca geçer tüpe bi espirisi olmayacak ondan biraz tereddütteyim. ama öyle yada böyle tüpü taktıracağım o kesin.

PauLord61

Mehmet İNCE,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kış ayları hariç aracın lpg ye geçmesi 200-300 metreyi bulmaz bile bu aklınızda olsun. [emoji4]

Sent from my iPhone using Tapatalk

sercansanli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benzinli Otomatik Renault Megane 1.6 16v Dynamique kullanan arkadaş varsa yakıt durumunu yazabilirmi Gaz ve Benzin Arasındaki farka bakmak istiyorum.