Aracın altından su akması durumu

zapkinus

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba. Akşam hanımla bi yerlere gittik dönüşte garaja girdim arabayı stop ettim bagajdan üç beş parça birşey aldım tam eve doğru yöneldim ki aracımın altına su damlattığını fark ettim. Eğilip baktım motor tarafından ön lastiklerin hizasında ortadan bi yerden su damlıyordu. Dün akşam klimam açıktı dışarda giderken gelirken hiç kapatmadım aklıma klima suyu tahliyesi geliyor çünkü hararette bi sıkıntı yoktu onun haricinde genel olarak yolda bir problemde yaşamadım. Sizce de sebebi klima tahliyesi midir? Yardımcı olursanız sevinirim. Aracım 2012 1.5 dci.

azado7

Kayıtlı Üye
42-Konya
Arkadaşlar merhaba. Akşam hanımla bi yerlere gittik dönüşte garaja girdim arabayı stop ettim bagajdan üç beş parça birşey aldım tam eve doğru yöneldim ki aracımın altına su damlattığını fark ettim. Eğilip baktım motor tarafından ön lastiklerin hizasında ortadan bi yerden su damlıyordu. Dün akşam klimam açıktı dışarda giderken gelirken hiç kapatmadım aklıma klima suyu tahliyesi geliyor çünkü hararette bi sıkıntı yoktu onun haricinde genel olarak yolda bir problemde yaşamadım. Sizce de sebebi klima tahliyesi midir? Yardımcı olursanız sevinirim. Aracım 2012 1.5 dci.

Buyuk ihtimal dediginiz gibidir. Klima tahliyesi olabilir. Devaminda aracta herhangibir sorun teşkil etmediyse tabiki.

zapkinus

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Buyuk ihtimal dediginiz gibidir. Klima tahliyesi olabilir. Devaminda aracta herhangibir sorun teşkil etmediyse tabiki.
Dün akşam oldu bugün zaten aracı kullanmadım henüz bakmadımda akşam yine bi kontrol edicem klimadır diye tahmin ediyorum çünkü araçta herhangi bi hararetlenme olmadı sürüşte falanda bir sorunum olmadı giderken dönerken yani en son stop ettiğimde su akmaya başladı araçtan aklıma kötü düşünceler gelse de klima tahliyesidir diye düşünüyorum. 4-5 ay önce araç bakımdan çıktı zaten bi sıkıntısı yoktu inşallah bi problem yaratmaz

erdem444

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cam suyu haznesini fazla doldurunca da ön lastik tarafından tahliye ediyordu kendisini eğer yanlış hatırlamıyorsam. Haznede veya çıkışındaki hortumda çatlak ya da kelepçelerinde gevşeme olabilir, eksilme var mı bakınız.
Bunun haricinde klima tahliyesi de olabilir tabi. Normalde bu yoğuşan su aracın tam olarak neresinden tahliye ediliyor bilmiyorum ancak tahliye hortumu çatlak ya da tıkalı ise farklı yerlerden de yol bulup çıkmış olabilir.

zapkinus

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cam suyu haznesini fazla doldurunca da ön lastik tarafından tahliye ediyordu kendisini eğer yanlış hatırlamıyorsam. Haznede veya çıkışındaki hortumda çatlak ya da kelepçelerinde gevşeme olabilir, eksilme var mı bakınız.
Bunun haricinde klima tahliyesi de olabilir tabi. Normalde bu yoğuşan su aracın tam olarak neresinden tahliye ediliyor bilmiyorum ancak tahliye hortumu çatlak ya da tıkalı ise farklı yerlerden de yol bulup çıkmış olabilir.
Hocam cam suyunu 1 hafta önce doldurmuştum her ne kadar ağzına kadar doldurmuş olsamda çok fazla kullandığım için cam suyunu ondan kaynaklı olacağını sanmıyorum. Ama hortumunda çatlak var mı onu bilmiyorum tabi akşam eve geçtiğimde kontrol edicem onuda. Normalde radyatöründe su eksilse falan araç sürüşte bunu bi şekilde aksettirmezmiydi acaba bana gerek sürüş olsun gerek ikaz lambalarıyla olsun bi şekil uyarı verirdi diye düşünüyorum. Belkide aklıma kötü senaryolar sokmak istemediğim için böyle düşünüyorumhihi

erdem444

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
@zapkinus,
Radyatör suyu da olabilir ancak o zaman da hararet göstergesinden belli ederdi kendini. Onun da haznesi mevcut zaten, şu anki konumunu aklınızda tutun ya da resmini çekin, bir süre sonra tekrar bakarsınız eksiltip eksiltmediğini görürsünüz. Bunun testini de normalde basınç vererek yapıyorlar, on dakikalık iş sanayide.

zapkinus

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
@zapkinus,
Radyatör suyu da olabilir ancak o zaman da hararet göstergesinden belli ederdi kendini. Onun da haznesi mevcut zaten, şu anki konumunu aklınızda tutun ya da resmini çekin, bir süre sonra tekrar bakarsınız eksiltip eksiltmediğini görürsünüz. Bunun testini de normalde basınç vererek yapıyorlar, on dakikalık iş sanayide.
Hocam bu işlerden de hiç anlamam ama hararet göstergesi ortadaydı yani yolda bi sorun çıkarmadı eğer onda problem varsa akşam arabayı çalıştırdığımda anlayabilirmiyim yoksa illa yol yapmakmı gerek

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Klimadan akıyordur. Sıkıntı yapmayın ;)

zapkinus

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Klimadan akıyordur. Sıkıntı yapmayın ;)
Hocam inşallah ya haftaya uzun yol yapıcam bide tamda üstüne denk geldi araca bakmadan dönüp eve gitsem şimdi kafam rahattı baktık başımıza iş aldık:pislik uzun yol yapcağım için tedirgin oldum inşallah klima tahliyesidir bi bakıcam bu akşam çalıştırıp ama sorun var mı yok mu nasıl anliycam onu da bilmiyorum:sinirli

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Hocam inşallah ya haftaya uzun yol yapıcam bide tamda üstüne denk geldi araca bakmadan dönüp eve gitsem şimdi kafam rahattı baktık başımıza iş aldık:pislik uzun yol yapcağım için tedirgin oldum inşallah klima tahliyesidir bi bakıcam bu akşam çalıştırıp ama sorun var mı yok mu nasıl anliycam onu da bilmiyorum:sinirli
Motor suyu soğuyunca kontrol edin su seviyesini . Bence de klima nın su tahliyesi