Aracin çalişma sorunu...!!

Mezarkabul_tr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar herkese iyi forumlar...

Yaklaşık bir ay kadar önce 194 binde 2000 model 1.6 rxt clio sahibi oldum. Sorunum şu ki araç soğukken ilk marşa bastığımda (bazen) çalışmıyo. Yani ikincisinde ya da üçüncüsünde o da ara ara gaz pedalına dokunarak çalıştırabiliyorum. Ama gün içerisinde aynı sorunu çok nadir tekrarlıyo. Sorunum nedir sizce? Daha önce başına gelmiş arkadaşlarımız var mı aramızda? Bana tecrübeleri ile yardım edebilecek birisi?

NOT: ANKARA da yaşıyorum..Bu sorunda usta tavsiye edebilirsiniz. Şimdiden değerli cevaplarınız için minnettarım.

mito

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende de buna benzer sorun var çok merak ediyorum sebebini??

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

weyselaysel

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1-MAnyetik Kaptör
2-Benzin Pompası
3-Benzin geri dönüş valfi

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Lpgli hyundai sonata aracim bazen ilk marsta almiyor yada uzun basmayla aliyordu.sonunda cozumu buldum.benzin dibe inince bu sorunu yapiyordu.araci lpg ile kullaniyordum.tabi ilk calisma benzinle oluyordu.diger sartlar degismeden sadece 50 tl li benzin alinca ertesi sabahlar tek ve kusa marsla calisiyordu.bunu bir deneyebilirsiniz.depodaki pislik ve bekleyen benzinin oktaninin dusmesi buna sebep olabilir.

hayalet34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
her ne durumda olursa olsun bende bundan önce bir sene kadar lpg'li araç kullandım
akşam muhakkak benzin ile stop eder sabah o şekilde marşa basardım.
daha sonradan lpgye geçerdi aracım

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu

harun761

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
marş hızlı bir şekilde dönüyorsa aküden degildir bununtek nedeni kran ksensörüdür.