Aracın duman atması ile bilgisi olan!!!

AYTEKİN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yakıtı yakamadığı için karaduman atar mazot pompası mazot falan yapmaz bunu.sıkıntı beyindedir büyük bi ihtimal.sen motoru servistemi yaptırdın yoksa sanayidemi??

Solenza

Ersin ŞENTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yakıtı yakamadığı için karaduman atar mazot pompası mazot falan yapmaz bunu.sıkıntı beyindedir büyük bi ihtimal.sen motoru servistemi yaptırdın yoksa sanayidemi??

mazot pompası stabil çalışmıyorsa karadumanı rahat görebilirsin selamlar

Solenza

Ersin ŞENTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sıkıştırılmış hava içerisine enjektörler yardımı ile verilen mazotun basınç ile yanması sonucu güç oluşturması üzerine kurulu dizel sistem, mazot pompasının yeterli basıncı oluşturamaması, yeterli rampa basıncı oluşmaması nedeniyle kara duman atabilir

AYTEKİN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kıhkıh doğrudur siz iyi biliyosunuz maşşalah herşeyi

ZgN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracın eski motordon kaynaklı olarak egsoz partekül filtresini kontrl ettinz mi dolmuşsa filtredekileri dışarı atıyo olabilr 100bin km civarlarında kullanılan filtreler atıyo diye biliyorum bu filtre tıkandıgında sıcak havayı geri motora iter ve sıkıştrrsa turboyu arızalandrması olasıdır

tufanyılmaz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar sağolun bu dediklerinizi tek tek dikkate alacağım ancak sanırım iki ay sonra Çünkü aracım korsan taksicilik yapıyorum diyerekten bağladılar. Ama gerçekten böyle bi durum yok. Tamamen hatır gönül işi bi işe kalkıştım. 2009 model aracımı kalkıpta yollarda mahvedecek değilim. Neler geldi başıma anlatsam şaşar kalırsınız. Araya tanıdık bir polis arkadaşı soktum. Onun demesi sen korsancılık yapmıyomussun eyvallah ama senin plakayı korsan taksicilik yapıyorsun diye şikayet etmişler buna dayanarak bağlamışlar. Avukata gittik itiraz dilekçesi yazdım ama nolcak halimiz bilmiyorum 2 bin lira ceza 2 ay trafikten men var. geriside gelir heralde diye düşünüyorum. otopark parası falan 3 bin lira bulur. Uğrasıyorum hala Sulh ceza mahkemesine dilekçe yazdık avukatla şu tarihte şu nedenle haksız yere bağlanılan aracımın geri verilmesine diye devleti devlete şikayet ederek bi çözüm alamıcağımız kesin bu devirde ama avukatın dediği arkadaşını da çağırırsın ifadesini alırız sende ifadeni verirsin ortada bir şey yok zaten ki taşımacıık yapsan yolcu başıda yolcuya ceza kesmesi gerekir dedi. Vatan gazetesinde çalıştığını söylersin e devletten sigorta dökümünü alırsın belli bi gelire sahip olduğunu kanıtlarız bi şekilde çıkartırız aracınızı dedi. Ama Türkiye de işler nasıl yürür sizde az çok bilirsiniz. Bu arada aracı kurtarır kurtarmaz satacağım. Ha iki ay sonra çıkmış ha şimdi öyle bi soğudum ki araçtan anlatamam. İnsan bi araçtan hiç mi yüzü gülmeyecek. Neyse durum bu tekrar ilginiz için sağolun bi müddet gözükmem forumda heralde kalın sağlıcakla

Emre Fırat

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Başınıza gelen talihsizlikler almış başını gidiyor geçmiş olsun çok üzücü durum gerçekten umarım en kısa zamanda çıkar . Sorunsuzca çıkarırsınız aracınızı çok üzüldüm bende :(

tufanyılmaz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Başınıza gelen talihsizlikler almış başını gidiyor geçmiş olsun çok üzücü durum gerçekten umarım en kısa zamanda çıkar . Sorunsuzca çıkarırsınız aracınızı çok üzüldüm bende :(
Sağol kardeş teşekkürler

burakdemirel

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
üzücü bir durum ordaki adamlar arabaya hiç iyi bakmıyolar arkadaşın araç bağlandığında egzoz düşmüştü.