Aracin kilometre saati kafayi yedi

esinti_58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ARACIM 2015 MODEL fluence İCON EDC gösterge digital

1 GÜN ÖNCE FARKINA VARDIM TOPLASAN 1 GÜNDE 50 KM YAPTIM AMA GÖSTERGE BİR ANDA 1300 KM YAPMIŞIM GİBİ YAZMIŞ

İLK gün farkettiğimde aracla giderken 500 metre de 1 km ileri attığını farkettim
2. gün aracın kutup başına baktım gevşeklik falan varmı soktum taktım bir anda km 123456789..................... gitmeye başladı servise gittim km saatini adaptasyon yaptılar arızaları sildiler bi deneyin dediler aküyüde şarj ettirmemi söylediler canım sıkıldı bu olaya... akü şu an şarjda ve ben düşünceliyim durduk yere aracın km si yükseliyor ????

bu konuda bilgisi olan tecrübesi olan arkadaşlarım varmı bilgi verirseniz sevinirim :sinirli:sinirli:sinirli:sinirli:sinirli:sinirli:sinirli:sinirli:sinirli

Son düzenleme:

esinti_58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yokmu konu hakkında bilgisi olan

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun servis durumu görüp incelediğinde sorunun ne olduğunu söylemedi mi ? Yazılımsal hata vardır yada km okuyucu sensör arizalidir diye düşünüyorum

esinti_58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
servis adapdasyon sonrası düzelme olmaz ise km göstergesi değişebilir dedi... verdiği başka bilgi yok yarın için randevu verdiler tekrar gidecem adasyon sonrası km bi nebze düzeldi önceden 500 metrede 1 km atıyordu şimdi 950 metreye kadar çıktı bende yazılımsal olduğunu düşünüyorum
aracın beyindeki km orjinal seyrinde iletliyor buna nazaran km sensöründe sıkıntı yok galiba sadece göstergedeki km yanlış

Geçmiş olsun servis durumu görüp incelediğinde sorunun ne olduğunu söylemedi mi ? Yazılımsal hata vardır yada km okuyucu sensör arizalidir diye düşünüyorum

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
servis adapdasyon sonrası düzelme olmaz ise km göstergesi değişebilir dedi... verdiği başka bilgi yok yarın için randevu verdiler tekrar gidecem adasyon sonrası km bi nebze düzeldi önceden 500 metrede 1 km atıyordu şimdi 950 metreye kadar çıktı bende yazılımsal olduğunu düşünüyorum
aracın beyindeki km orjinal seyrinde iletliyor buna nazaran km sensöründe sıkıntı yok galiba sadece göstergedeki km yanlış

O zaman şüpheli gösterge diyebiliriz sonucu bildirirseniz sevinirim geçmiş olsun

esinti_58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
çoşkun abi servise yine uğradım bu sefer lastık ebatın farklı dedi lastiği değiştir bidaha kontrol edelim dedi :p taktığın lastik sistemle uyuşmuyor falan dediler boyle bişey olabilirmi ???

O zaman şüpheli gösterge diyebiliriz sonucu bildirirseniz sevinirim geçmiş olsun

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
çoşkun abi servise yine uğradım bu sefer lastık ebatın farklı dedi lastiği değiştir bidaha kontrol edelim dedi [emoji14] taktığın lastik sistemle uyuşmuyor falan dediler boyle bişey olabilirmi ???
Olur tabiki de ayar yapılır yeni lastik ölçüleri sisteme tanıtılır . Ama bu kadar farklı çıkması bence normal değil

esinti_58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
okadar uğraş çabaya rağmen akü şarjı yaptık ve bi süre sonra km saati kendiliğinden düzeldi tek anormal olan şey 1500 km civarı bu sürede aracın yol yapmadan mesafe katetmesi oldu servisteki arkadaşların söylediğine göre otomatik şanzumanlı araçlarda özellikle reno gurubu elektrik aksamında akününün 2.ci beyni gibi düşünün demesi oldı..şanzuman beyni fazla akım çekiyormuş akü sorunlu olursa bu tür arızalar meydana gelebiliyormuşşşş......şimdilik sorun kalmadı ama cok can sıkıcı