Aracın Siyah Plastiğini Çizmişler. Nasıl Çiziği Yok Edebilirim?

digiogi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar.

Aracım clio 4. Ön tarafta hemen kaputun altındaki parlak siyah bölgeyi büyük ihtimalle bir çocuk çizmiş. Ağzımı bozasım geliyor ama zor tutuyorum kendimi.

Bunu nasıl giderebilirim?

1g7p0Y.jpg

nWybo5.jpg

VMBQRy.jpg

ncb48

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun şanslıymışsın kaputu çizmemiş bendede aynı renk var. Benzin kapağını ve önünü çizdiler yaklaşık 10 cm ben oje ile dikkat çekmez hale getirdim fakat sizinki oje ile olmaz çünkü o bölge parlak siyah. Bundan dolayı siz bi oto boyacıdan hazırlatın nasıl olsa aracı satarken kimse o bölgeyi önemsemez

digiogi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun şanslıymışsın kaputu çizmemiş bendede aynı renk var. Benzin kapağını ve önünü çizdiler yaklaşık 10 cm ben oje ile dikkat çekmez hale getirdim fakat sizinki oje ile olmaz çünkü o bölge parlak siyah. Bundan dolayı siz bi oto boyacıdan hazırlatın nasıl olsa aracı satarken kimse o bölgeyi önemsemez

Teşekkürler hocam zaten tek tesellim o oldu. Bir boyacıdan siyah bir boya ile kapattığı kadar kapanacak artık. Kaputa gelmemiş Allahtan.

Benim ön ve arka tamponda ufak taş vurukları var mistral mavi dimi araç sizin de. Siz oje ile nasıl yaptınız?

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sokmesi basitmi bilmiyorum ama rotus siritirsa söküp komple boyatabilirsiniz cok para almazlar.ayna kapaklari da piona black ise beraber boyatin aradan ciksin.

ncb48

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkürler hocam zaten tek tesellim o oldu. Bir boyacıdan siyah bir boya ile kapattığı kadar kapanacak artık. Kaputa gelmemiş Allahtan.

Benim ön ve arka tamponda ufak taş vurukları var mistral mavi dimi araç sizin de. Siz oje ile nasıl yaptınız?

Evet minstral mavi bende olanda.
Araca rötuş yaptığım ojeyi bulup marka ve kodunu size yazayım. Bide aslında boyadan daha basit ve daha güzel duracak bir yolu da bi oto aksesuarcıda piano black folyo ile komple parçayı kaplatabilirsiniz. Işını bilen biri çok temiz bi iş çıkartır ve en fazla 15-20 dk da yapar.

bigbrother

Kayıtlı Üye
06-Ankara
Parlak siyah folyo ile o bölgeyi kaplayın....

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Pasta cila ile bi deneyin çoğunluğu gider diye tahmin ediyorum.

digiogi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet minstral mavi bende olanda.
Araca rötuş yaptığım ojeyi bulup marka ve kodunu size yazayım. Bide aslında boyadan daha basit ve daha güzel duracak bir yolu da bi oto aksesuarcıda piano black folyo ile komple parçayı kaplatabilirsiniz. Işını bilen biri çok temiz bi iş çıkartır ve en fazla 15-20 dk da yapar.

Oje iyi olur hocam. Arka tampondaki taş vurukları için. Bu piano black parçaya önce rötuş yapmayı deneyeceğim. Olmadı artık folyo ya da değiştiririm yenisini taktırırım.

sharkemre

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Q7z4Ny.jpg

VMzgRB.jpg

ben burayı gösterdim tam kemer noktası olduğu için boya şart boyasız göçük olmaz dediler bende boya sürmek istemedim gözümede çok batıyor sanırım yaptıracağım