Aracınızın cam suyu nasıl

or_by

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
damacanadan içme suyu + 1e 1 oranında antifiriz ile karıştırıp ekliyorum her cam yıkadığımda aracın içide güzel kokuyor.

ouzqan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayratlardan aldığım su + antifriz kullanıyorum şimdiye kadar çok şükür bir sorun olmadı .

bambam11

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kışın normal cam suyu koymayın donar.

Tabi hava ısınınca yine erir :)

Donuk olduğunu anlamayip basarsaniz su pompasi boru vs bozar patlatir

bambam11

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
damacanadan içme suyu + 1e 1 oranında antifiriz ile karıştırıp ekliyorum her cam yıkadığımda aracın içide güzel kokuyor.

Araç içine koku mu geliyor? Benim eski araçta donup hortum patladiktan sonra gelmeye başlamıştı. Öncesinde yoktu içeride koku

ÇAĞRI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hortumun patladığı yerde süngerimsi bir madde varsa ıslandığında rutubet kokusu gibi bir koku gelebilir. Fanın yakınındaki her kokuyu içeri vermesi gayet doğal, parfümlü cam sularını sıkıncada güzel koku gelmesinin nedeni cam suyunun tahliyelerinin fanın hava akımının sağlandığı bölgeye düşmesindendir.

KuralZ

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hortumun patladığı yerde süngerimsi bir madde varsa ıslandığında rutubet kokusu gibi bir koku gelebilir. Fanın yakınındaki her kokuyu içeri vermesi gayet doğal, parfümlü cam sularını sıkıncada güzel koku gelmesinin nedeni cam suyunun tahliyelerinin fanın hava akımının sağlandığı bölgeye düşmesindendir.

+1 diyorum :eyv ve;

Cam yıkama suyu akülere koyduğumuz saf su olmalı (asitli su değil), yoksa temiz içme suyu kullanılmalı

Antifirizli cam suyu kaykısı gerektiği kadar eklenmeli (bu oran kullanılan katkıya, katkı konsantrasyonuna, hava sıcaklığına [+25 ile -45 bir değil malum] göre değişir)

Alkollü cam suyu katkıları tercih edilmemeli (silecek lastiği ömrünü düşürür)

Deterjanlar tercih edilmemeli (bulaşık sabunu silecek lastiklerini yumuşatır veya sertleştirir, toz deterjanlar eritilerek dahi olsa kullanıldıklarında tıkanma ve pompa problemleri yaşanabilir)

Motorda kullanılan antifriz az miktar da olsa koyulmamalı (sisteme zararı olmaz ancak camlarınızı çok güzel yağlamış olursunuz)

Eski araçlarda, eğer kolay ulaşılabilir yerde ise müsait bir zamanda cam suyu tankı sökülüp basınçlı suyla içi temizlenmeli ki kenarlarında birikmiş kireç tabakaları pompayı ve fıskiyeleri tıkamasın

Son düzenleme: